banner84

Hem kaçak hem sorumsuz!

Alanya’da seyir halindeyken safari cipi üzerinde tehlikeli hareketler yapan görevli hakkında yetkililer harekete geçti. Safari cipinin kaçak bir acenteye bağlı olduğu öğrenilirken, emniyet güçleri tarafından araç bağlanarak şahısla ilgili işlem başlatıldı. 

Hem kaçak hem sorumsuz!

Burcu MUTLU
Alanya’da seyir halinde giden safari cipinde tehlikeli hareketler yapan görevli ile ilgili Alanya Postası olarak yaptığımız haber sonrası yetkililer harekete geçti. Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Bölgesel Temsil Kurulu (BTK) Başkanı Bilal Korkmaz ve 2’nci Başkanı Kerim Yılmaz konuyla ilgili bir açıklama yaptılar. 
‘DAHA SIKI DENETİMLERLE GÖZ AÇTIRMAYACAĞIZ’
Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz TÜRSAB Başkanı Bilal Korkmaz, bu yıl daha sıkı tedbirler alarak kaçak acentelere göz açtırmayacaklarını, yeni yasanın yürürlüğe girmesiyle bu tür kaçak turcuların işlerinin zorlaşacağını vurguladı. Korkmaz, şu an için tespit ettikleri kaçak turcuları ilgilere bildirdiklerini, böylece gereken cezaların verildiğini söyledi. Korkmaz “İlerleyen günlerde yeni yasa devreye girerse o zaman daha ciddi tedbirler ve muayedelerle karşılaşacaklar. Dolayısıyla bu tür kaçaklar yüzde yüz önlenmiş olacak. Yeni yasa hapis cezası dahil para cezaları da arttırılıyor. Yerinde müdahaleyle kapatma cezaları ve önleme cezaları ilave ediliyor. Yasa çıkarsa bu tür kaçaklara daha hızlı ve daha ciddi muayedeler uygulanacak” diye konuştu. Öte yandan bu yılki denetimlerle ilgili de konuşan Korkmaz, “Bu yıl daha sıkı denetimler yapılacak. Daha ciddi tedbirler alarak göz açtırmayacağız” diyerek kaçakla mücadele etmeye devam edeceklerinin altını çizdi. 
KAÇAK ACENTENİN KAÇAK TURU
Seyir halindeyken aracın arkasından sarkan şahıs ile ilgili TÜRSAB olarak araştırma yaptıklarını belirten Yılmaz, yaptıkları araştırma sonucu aracın TÜRSAB’a kayıtlı bir acenteye ait olmadığını tespit ettiklerini vurguladı. Aracın kaçak bir tur acentesine ait olduklarını tespit etmelerinin ardından emniyet güçlerine gerekli bilgiler verdiklerini, görevlilerin aracı bağlayarak, şahısla ilgili gerekli yaptırımlar uygulandığının altını çizdi.

EMNİYET MÜDÜRÜ AVCI CANLI YAYINDA AÇIKLADI
Alanya İlçe Emniyet Müdürü Alper Avcı akşam Alanya Posta TV'de Gaye Coşkun'un hazırlayıp sunduğu Haberin Manşeti programına katıldı. Alanya Emniyeti olarak yaz turizm sezonuna hazır olduklarını dile getiren Avcı, bu kaçak turcularla ilgili de açıklamada bulundu. TÜRSAB ile koordineli çalışacaklarını söyleyen Avcı, trafik polisleriyle birlikte işi baştan sıkı tutup böyle korsan turcuların önüne geçeceklerini ifade etti. Ayrıca canlı yayında canını hiçe sayarak tehlikeli hareketler yapan tur görevlisi ile ilgili de açıklamada bulunan Avcı, gerekli cezaların kesildiğini ifade etti. 
CANINI HİÇE SAYARAK TRAFİKTE İLERLEMİŞTİ


Olay Pazartesi günü sabah saatlerinde Oba Mahallesi çevreyolu üzerinden meydana geldi. Kaçak olduğu öğrenilen bir seyahat acentesine ait turistleri dağ gezisine çıkaran bir safari cipinde görevli olduğu düşünülen bir kişinin yaptığı hareketler pes dedirtti. Cipin arka demirlerine tutunarak yolculuk yapan kişi, araç hareket halindeyken dans ederek, yol kenarındaki ağaç dallarına dokunmaya çalıştı. Yaptığı hareketlerle araçtaki turistlere gösteri yapan görevli, kendi hayatını hiçe saydı. Trafikteki diğer sürücülerin şaşkınlıkla izlediği görüntüler, yetkilileri hemen harekete geçirdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 23:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107