-İHAü
Antalya Büyükşehir Belediyesi, bolluğun ve bereketin simgesi, baharın müjdecisi Hıdırellez’i Karaalioğlu Parkı’nda düzenlediği şenlik programıyla kutladı. Konserler, aktiviteler ve eğlenceli yarışmaların olduğu şenlikte bahar coşkusu yaşandı. Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Dairesi Başkanlığı’nın 5-6 Mayıs’ta kutlanan Hıdırellez için bu yıl düzenlediği şenlikte renkli görüntüler ortaya çıktı.
Şarkılar, danslar ve yarışmalar
Hıdırellez Şenliği’ne katılan her yaştan Antalyalı, şarkılar ve danslar eşliğinde doyasıya eğlendi. Şenliğin ilk gününde Kadın Karavancılar Türk Halk Müziği Topluluğu’nun çaldığı hareketli müzikler eşliğinde dans ederek keyifli dakikalar yaşadı. Etkinlik alanında ayrıca Hıdırellez masalı ve masal atölyesi, sanat çalışmaları ve workshoplar, yoga ve nefes terapileri, tiyatro gösterileri, dans gösterileri ve çeşitli konser etkinlikleri de gerçekleşti. Şenlikte çocuklar da çuval yarışı, ip atlama, yüz boyama, ve halat çekme etkinlikleri ile doyasıya eğlendi. Kadın Kooperatiflerin yer aldığı gıda, el sanatları hediyelik eşya stantlarına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Dilek ağacına dilekler asıldı
Vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi tarafından dağıtılan Marteniçka bileklikleri etkinlik alanına kurulan dilek ağacına asarak dileklerini tuttu. Etkinlik alanında yer alan ahşap oyun alanı ise büyük ve küçük ziyaretçilere keyif dolu anlar yaşattı.
Hıdırellez coşkuyla kutlandı
Baharın müjdecisi Hıdırellez, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen renkli etkinliklerle kutlanıyor. Karaalioğlu Parkı’nda 2 gün boyunca sürecek Hıdırellez Şenliği başladı.
Muhabir: Bedia UYAR
Trend Haberler
![Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-21-at-104423.jpeg)
Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...
![Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/thumbs-b-c-948210132b524fc7f821d4a980eb3c07-2.webp)
Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi
![Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/oto-yikama.jpg)
Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor
![Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/konut.jpg)
Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!
![Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-22-at-161709.jpeg)
Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor
![Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-gorsel-2024-07-21-saat-155124-01f9e324.jpg)
Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor