banner84

İş Bankası üreticileri bilgilendirdi

Türkiye İş Bankası Antalya Bölge Müdürlüğü Alanya'da yaptığı bilgilendirme toplantısında, İŞ Bankası olarak tarıma verdikleri teşvikleri anlattı.

İş Bankası üreticileri bilgilendirdi

Haber Merkezi
Türkiye İş Bankası Antalya Bölge Müdürlüğü ve Alanya Şubesi tarafından üreticilere yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Alanya Öğretmenevinde düzenlenen toplantıda İş Bankası Genel Müdürlüğünde, Ticari Bankacılık Pazarlama Bölümü Müdür Yardımcısı Tatay, üreticilere ziria kredediler hakkında bilgiler verdi. Toplantıya İş Bankası Alanya'da bulunan şubelerinin müdürleri, Tarsim Bölge Müdürü  Mustafa Değer ve kooperatif başkanları ile üreticiler katıldı.Yıldırım Tatay yaptığı konuşmada, Alanya'da tarımdan yılda yaklaşık 2 milyar girdi elde edildiğini söyledi. Tatay, "Alanya'da sadece bitkisel üretimler yılda yaklaşık 1 milyar seviyesinde. Ama bu 2016 yılının rakamı, bu rakam 2019'da  2 milyar seviyesine çıkmıştır. Yani sırf üreticilerimizin Alanya ekonomisine katkısı yaklaşık 2 milyar seviyesinde. Bu çok önemli bir rakam. Yani Alanya'nın her sene ortalama 2 milyar girdisi oluyor. Bu da ne kadar önemli bir haber olduğunu gösteriyor. Her türlü meyve sebze yetişiyor. Muz, avokado, portakal, domates, salatalık gibi. Saymakla bitmez Alanya'da yetişen şeyler. Çok güzel bir tarım yeri. Bir çok ürün Alanya'da üretiliyor, üretici bunu görebiliyor. Alanya'da tarımın en doğru şekilde üretildiğini görüyoruz. Güncel teknoloji ve tekniklere adapte olan bir üretici var. Alanya'dan markalaşma bekliyoruz. Alanya dediğimiz zaman, burada yetişen bir şey akıllara gelmeli. Alanya'nın böyle bir değeri yaratabilecek gücü var. Bu marka hem sizin için gelecek nesillere arttırılabilecek olacak hem de, akla Alanya'yı getirecek bir değer olacak. Alanyalı üreticilerin bir markanın arkasında durması onu yükselmesi gerekiyor. 
Toplantımızın konusu biz sizin için ne yapabiliriz. Bankayla çalışmak tüm esnaf ve sanatkarlar açısından olduğu kadar çiftçiler içinde önemlidir. İddia ediyoruz özel bankalar arasında çiftçiye en uygun koşularda finansman sağlayan bankadır. Çünkü bizim tarım sektörüne olan katkımız çok eskiden beri devam ediyor. İş bankası olarak verimli kalitesini arttırmak isteyen, büyümeyi hedefleyen, tarımdan kazandığını tarıma yatıran üretici'ye öncelik veriyoruz. Bugünkü bizim amacımız kendimizi sizlere tanıtmak, bankaya geldiğinizde kiminle muhatap olacağınız" dedi. Tatay'ın ardından ise  Tarsim bölge müdürü Mustafa Değer de tarım sigortası hakkında üreticileri bilgilendirdi.
 

ALANYA POSTA TV'Yİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

ALANYA POSTA TV'Yİ FACEBOOK'TAN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 23:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107