banner84

Kahramanların emanetlerine gidiyorlar

Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü hazırladıkları “Kahramanların Emanetleri” projesi kapsamında 14-15-16-17 Temmuz 2019 tarihleri arasında İstanbul kültür gezisi düzenliyor.

Kahramanların emanetlerine gidiyorlar

Özgür YILMAZ 
Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği ve Sosyal Hizmet Büro Amirliğinin ortak yürütecekleri İstanbul kültür gezisine 12 şehit ve gazi çocuğu katılacak. Çocuklara 9 görevli personel refakat edecek. Gezi kapsamında tarihe tanıklık etmek için hazırlanan müzelerden yakın tarihte yaşanan 15 Temmuz kahramanlık Destanını hafızalarda canlı tutmak için hazırlanan Hafıza 15 Temmuz Müzesi, Fatih Sultan Mehmet 'in İstanbul'u fethedişini anlatan Panorama 1453 Tarih Müzesi, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Sultanahmet Camii ve Yerebatan Sarnıcı ziyaret edilecek. Ayrıca çocuklar Miniatürk Türkiye Parkı gezerek ülkemizin çeşitli illerinde bulunan ecdat yadigârı tarihi zenginliklerin minyatürlerini görerek bu eserler hakkında bilgi sahibi olacaklar. Gezinin sonunda ise boğaz turu yapılacak.
Proje kapsamında şehit ve gazi çocuklarına 30 Ağustos Çanakkale Gezisi ve 10 Kasım Ankara gezisi planlanıyor.
Projede destek veren kurumlar ise,  Alanya Kaymakamlığı, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü, Alanya Belediye Başkanlığı, Alanya İlçe Sosyal Hizmet Merkezi, Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Alanya Gençlik Merkezleri ve İlçe Spor Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı, Alanya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, Alanya İlçe Müftülüğü, ALTSO,ALKÜ, Alanyaspor Yönetim Kurulu, AHEP, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Alanya Şoförler Odası oldu.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 12:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107