banner84

KETEM taşındı

Alanya Kaymakamlığı Toplum Sağlığı Merkezi Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi (KETEM), eski devlet hastanesine taşındı. 

KETEM taşındı

Figen YAYLA
Erken teşhis hayat kurtarır prensibiyle yola çıkarak sağlık bakanlığı kanser savaş daire başkanlığınca oluşturulan politikalar doğrultusunda meme, rahim ağzı ve kolorektal kanserler ile ilgili tarama programları yürüten KETEM'in en önemli amacı toplumda kanser konusunda farkındalık yaratmak, yüz yüze eğitimlerle kişileri korunma yöntemleri, tarama programları hakkında bilgilendirmek.Alanya Toplum Sağlığı Merkezine bağlı KETEM’de 2014'den bu yana tam donanımlı ve ücretsiz bir şekilde meme kanseri, kalın bağırsak kanseri ve rahim ağzı kanseri için taramalar yapılıyor.
ESKİ DEVLET HASTANESİNİN OLDUĞU BİNADA HİZMET VERECEK 
Alanya'da Güller Pınarı Mahallesi, 7, Gemici Sk. 3 nolu sağlık ocağında hizmet veren KETEM eski devlet hastanesindeki yeni yerine taşındı. KETEM artık eski devlet hastanesinin bulunduğu binada hizmet verecek. Vatandaşları bilgilendirme amaçlı KETEM'in eskiden bulunduğu 3 nolu sağlık ocağına 'Dikkat. KETEM ve Obezite Eski devlet hastanesine taşınmıştır' notları asıldı.

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2019, 23:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER