banner84

'Kızılay'a tepkiniz canımızı tehlikeye atıyor'

Lösemi tedavisi gören ve ilik nakli bekleyen Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi öğretim görevlisi ve Alanya Postası Gazetesi Köşe Yazarı Şebnem Köseoğlu, Kızılay’la ilgili yaşanan tartışmaların nakil bekleyenleri olumsuz etkilediğini belirterek, “Kızılay'a tepkiniz yüzünden bizlerin canını tehlikeye attığınızı biliyor musunuz?” diye tepki gösterdi.

'Kızılay'a tepkiniz canımızı tehlikeye atıyor'

-Haber Merkezi
İstanbul'da tedavi gören Şebnem Köseoğlu, kendisi gibi nakil bekleyenlerin yersiz tartışmalar nedeniyle her geçen gün zor bir dönemece girdiğini söyledi. Alanyalı akademisyen, Türk Kızılay’ı konusunda son dönemde maaş, merkez binası kirası gibi tartışmalardan dolayı bağışçı sayısının   azaldığına dikkat çekerek yeni bir mesaj yayınladı.
'ÖLÜME Mİ TERK EDECEKSİNİZ?'
Köseoğlu sosyal medyadan yayınladığı mesajında, "Bu ara sürekli Kızılay şöyle, Kızılay böyle lafları duyuyorum. Belki kurumla ilgili bir kaç kişi yüzünden ön yargıları var insanların. Ama bu bizim insani duygularımızdan uzaklaşmanız için geçerli bir neden mi? Kök hücre ve kan bağışı bekleyen binlerce insanın umudunu kırmak için bir neden mi? Hiç tanımadığın birine kan ve kök hücre aracılığıyla yaşam hakkı verme fikri şahane değil mi? 
Kızılay 'a tepkiniz yüzünden bizlerin canını tehlikeye attığınızı biliyor musunuz? Peki yarın çocuğunuza, annenize, herhangi bir sevdiğinize kan lazım olunca Kızılay öyle ben oradan kan almam deyip ölüme mi terk edeceksiniz? Ben lösemi hastasıyım ve nakil için kök hücre bekliyorum. Belki 5 belki 10 binde 1 kişide olan kök hücre ikizimi arıyorum. Ve her hafta tedaviyle kan alıyorum. Annem, babam, kardeşim ve birçok insan da benim için kan ve kök hücre arıyor” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107