banner84

Kızılay Alanya'ya yakıştı

Türk Kızılayı Alanya Şubesi, bir tarafta yardım faaliyetlerini sürdürürken diğer taraftan ise bağış kabulüne devam ediyor.

Kızılay Alanya'ya yakıştı

Özgür YILMAZ

Kızılay Alanya Şubesi, yardım faaliyetlerini sürdürüyor. Şube Başkanı Öğr. Üyesi Dr. Mehmet Dikici ve yönetim kurulu üyeleri, tespit edilen ihtiyaç sahiplerinin yardımına ‘Hızır’ gibi yetişiyor. Kızılay yönetimi, Sugözü Mahallesinde kiracı olarak ikamet ettiği evi yanan Hamza Er’i ziyaret etti.

Odun sobasından kaynaklanan yangından evinin bir bölümü yanan ve eşyaları kullanılamaz durumda olan Er’i evinde mahalle muhtarı Hasan Uysal ile birlikte ziyaret eden Kızılay yönetimi, evin boyanmış halini inceleyip yapılacak yardımlar konusunda planlama yaptı. Evin boyası Kızılay gönüllüleri tarafından yapılırken ilk eşyalar ise Bilal Mobilya’nın yardımı ile aileye ulaştırılmıştı.

Kızılay Alanya Şubesi’nin yaptığı yardımlarla dikkat çekmeye başlaması sonrası hayırseverler de boş durmuyor. Alanya’da bir iş insanı arsa ve ev tapusunu Kızılay’a devrederek iyilik kervanına dahil oldu. Şube Başkanı Dikici, yardım faaliyetleri ve Kızılay’a yapılan bağışlar hakkında bilgi verdi.  Alanya’da 7-8 ay önce kurulan Kızılay çok şükür herkes tarafından bilinen ve takdir edilen bir konuma geldi. Alanya’da ilk kurucular 50 kişiyi şuan 80 kişiye ulaştık ve güven sağladıktan sonra geçen hafta itibariyle Kızılay’a ilk taşınmaz bağışını aldık. Hayırseverimiz, 2 dönüm arsa ve içinde 2 katlı bir ev olan ayrıca bir arsanın tapusunu devretti genel merkezimiz adına aldık. Hayır, sahibimiz isminin duyulmasını istemedi. İyiliği hep birlikte yayalım diyoruz ve Alanyamızın sloganı yönetim kurulu üyemiz Hanife Özen’in ifade ettiği şekliyle “Kızılay Alanyamıza çok yakıştı”. Hayırlarınızı bekliyoruz ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak adına” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2019, 18:45
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107