banner84

Kızılay'dan 300 aileye yardım

Türk Kızılayı Alanya Şubesi, 151’nci yılına girerken hayırseverlerinde katkısıyla 300 aileye gıda, 80 aileye ise maddi yardım yaptı

Kızılay'dan 300 aileye yardım

-Özgür YILMAZ
150 yıldır hem ülkemizde hem de dünya genelinde mazlumların imdadına koşan Türk Kızılay’ı bir çok alanda faaliyetlerini sürdürmekte. Geçen yıl, Alaaddin Keykubat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Mehmet Dikici öndeliğinde bir ekip tarafından yeniden kurulan Alanya Kızılay Şubesi, Ramazan boyunca ihtiyaç sahipleri için seferber oldu.
MADDİ VE GIDA YARDIMI YAPILDI
Alanya’da önceden tespiti yapılan 80 aileye 24 bin TL maddi yardım yapılırken Uygur Türkü bir aileye ise kira yardımında bulunuldu. Kızılay Genel merkezinden gönderilen 200 yardım kolisine ilave olarak Alanya’da hayırseverler tarafından temin edilen 100 gıda kolisi ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
'ALANYA İÇİN ÇALIŞIYORUZ'
Kızılay Şube Başkanı Mehmet Dikici 151. yıl gurunu yaşadıklarını ifade ederken Alanya’da yürüttükleri faaliyetleri anlattı. Dikici, 151. Yıl nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en fazla bağış yapanlara yönelik Beştepe’de bir resepsiyon düzenleyeceğini belirtti. Dikici, önümüzde ki günlerde Kızılay Alanya Şubesine 1 ev bağışı yapılacağını da duyurdu. Dikici, "Değişik projeleriniz var, güzel projelerimiz var Alanya için düşündüğümüz. Fakat bunlar için bir dört beş katlı binaya ihtiyacımız var. Planladığımız hedeflerimiz için gerekli başvurularımızı yapıyoruz, kamu binalarından kullanılmayan veya da müsait olan yerler için bazı girişimlerimiz oldu ama Alanya'nın hayırseverlerini de bizlere destek olmaya davet ediyoruz. Böyle bir beklentimiz var. Bizim hem sosyal hem kültürel hizmetler yapacak bir eğitimci kadromuz var" dedi. Türk Kızılay'ın 151'inci yılı dolayısıyla Alanya'daki vatandaşları İlçe Jandarma Komutanlığı'nda kan bağışına davet eden Dikici, "Bizleri sosyal medya hesabımızdan vatandaşlarımız takip ederlerse bundan sonra birlikte inşallah Alanya'ya hizmet etmeye bir katma değer sağlamaya çalışacağız" diye konuştu.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107