banner84

Konaklı doldu taştı

Konaklı bölgesinden turizm sezonunun son durumunu değerlendiren Orkan, "Otellerimiz yüzde 80 doluluk oranına ulaştı" dedi

Konaklı doldu taştı

Konaklı Turistik İşletmeciler Derneği (KONTİD) Başkanı Ali Orkan, Konaklı bölgesinde turizm sezonunun değerlendirmesini yaparak, otellerin yüzde 80 oranında doluluk yakaladığını söyledi. Orkan, “Konaklı’mızda 2019 sezonunda bütün Alanya’mızda olduğu gibi iyi bir sezon umut ediyoruz. Şuan itibari ile Nisan ayında ortalama yüzde 50 dolaylarında bir doluluk yakalanmıştı. Ve Mayıs ayında yüzde 80 doluluk oranını yakalamış durumdayız. Bölgemizde konaklayan misafirlerimizin çoğunluğu Rus pazarı teşkil ediyor. Bunun yanı sıra Avrupa ülkeleri Baltık ülkelerinden de misafirlerimizi ağırlamaya devam ediyoruz" diye konuştu. 
'AYNI İVMEDE DEVAM EDECEK'
Rus uçağının düşürülmesinden sonra tarihin en kötü sezonunun yaşandığı 2016 yılının ardından 2017 ve 2018 yıllarından kademeli olarak toparlanma yaşandığının altını çizen KONTİD Başkanı Orkan, “Toparlanma devam ediyor ancak rakamların 2018’in çok fazla üzerine çıkacağını sanmıyorum aşağı yukarı aynı ivmede devam edecektir” diye konuştu. 
'MALİYETLER ÜST SEVİYEDE'
Doların artışı ile birlikte maliyetlerin çok fazla arttığını belirten Orkan, “Otelcilerin maliyetleri geçtiğimiz yıllara göre daha fazla olacak. Geçen yıl kriz dönemlerindeki yüksek fiyat artışları elektrik, yakıt, alkol ve gıda gibi ana girdileri çok fazla eklemişti. Maalesef hiçbir fiyat değişimi söz konusu değil artarak devam etmekte ve maliyetlerimiz çok üst seviyede" şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107