banner84

Korona Alanya'da yaban hayatını canlandırdı

Koronavirüs nedeniyle evde kalma oranı artınca, yaban hayatı da kendini daha güvende hissetmeye başladı. Yurt genelinden, doğanın güzelliklerini ulu orta sergilediği haberleri gelirken, Alanya’da da onlarca yaban keçisi de göz önünde otladı.

Korona Alanya'da yaban hayatını canlandırdı

Yaban Keçilerinin koruma altında olduğu Alanya’da, Taşatan Vadisi’nde uzun zamandır görmediğimiz görüntüler ortaya çıktı. 
Alanya Milli Parklar Mühendisliği Yaban Hayatı Koruma Şubesi tarafından koruma altında tutulan ve ilçede Dimçayı, Cebelireis, Alara, Kuşyuvası ve Taşatan Vadisi Havzası'nda yaşamlarını sürdüren yabancı keçileri Koronavisüs nedeniyle insanların evlerinden daha az çıkmasını fırsat bildi ve görünür oldu.  
Alanya’da koruma altındaki yaklaşık 1000 dolayından yaban keçisi, kaçak avcılara rağmen yaşamını sürdürmekte. Dimçayı Yaban Hayatı Koruma Havzası içerisinde bulunan Taşatan’da sabah tanyeri, akşamları ise gün batımı ile dere yatağında su içmeye inen dağ keçileri, diğer vakitleri gözden uzak geçiriyordu. Sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle oluşan sessizlikten faydalanan yaban keçisi sürüsü şimdilerde gün içerisinde de açık alanlara çıkarak besin ihtiyacını karşılamaya başladı. - Özgür YILMAZ

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2020, 14:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan Sahinkaya
Hakan Sahinkaya - 1 ay Önce

Nerede gorulebilecegini yerini saatini vermişsiniz. Inş vurulmazlar

SIRADAKİ HABER

banner107