banner129

Kur'an kurslarında eğitim başladı

Alanya İlçe Müftülüğü tarafından verilen Kur’an Kursları 2019-2020 eğitim-öğretim yılı ile birlikte başladı.

Kur'an kurslarında eğitim başladı

-Haber Merkezi
2019-2020 eğitim-öğretim yılında yüzüne eğitim verilen Kur’an kurslarında eğitimler iki dönem halinde uygulanacak olup; I. dönem 18, II. dönem 16 hafta olacak şekilde eğitim öğretim yapılacak olup 24 Mayıs 2020 tarihi itibariyle de tamamlanacak. Kur’an kurslarında eğitim-öğretim görmek isteyen vatandaşlar 'https://dibbys.diyanet.gov.tr/ehys/OgrenciKursBasvuru.aspx' adresinden kurs seçimi yaparak başvurularını kendileri yapabilecek. Elektronik sistem üzerinden başvurularını yapamayanların kayıtları ise Kur’an Kursu öğreticileri tarafından gerçekleştirilecek. Mesai saatleri içinde yaygın din eğitimi faaliyetlerine katılma imkânı olmayan, Kur’an-ı Kerim ve dini bilgiler öğrenmek isteyen vatandaşlara yönelik ihtiyaçlar dikkate alınarak Kur’an Kursları hizmet verecek.
ÜCRETSİZ VERİLECEK
2019-2020 eğitim-öğretim yılında Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan “Dinim İslam” kitabı takip edilecek. “Dinim İslam” kitabı Alanya Müftülüğü tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da kursiyerlere ücretsiz olarak verilecek. Ayrıca “Dinim İslam” kitabı https://egitimhizmetleri.diyanet.gov.tr/kategor…/materyaller web adresinden indirilebilecek. 4-6 yaş grubu Kur’an Kursları ise 48 ayını tamamlayan ve 72 ayını doldurmayan çocukların kaydı yapılabilecek.
MÜFTÜDEN DAVET
Konuyla ilgili bilgi veren Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan, “Kur’an Kurslarımız bilmediklerimizi öğrendiğimiz, bildiklerimizi tekrar etiğimiz, yanlış bildiklerimizi düzelttiğimiz, bilginin en güzel ve en doğru bir şekilde öğrenildiği mekanlarımızdır. Kursiyerlerimiz Kur’an Kurslarımızda Kur’an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrenmenin yanı sıra ibadet, ahlak, siyer, hadis, tefsir ve itikat gibi dinimizin özellik ve güzelliklerini de öğrenme fırsatı buluyorlar. Bu vesileyle her yaş grubundan vatandaşlarımızı Kur’an Kurslarımıza davet ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılımızın bir kere daha hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, tüm öğretmen ve öğrencilerimize başarılar diliyorum.” Dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2019, 23:58
banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet kara
Mehmet kara - 2 yıl Önce

Çocuklar okula gidiyor saatı hangi arayla

SIRADAKİ HABER

banner107