banner129

Kurban kesim bedeli açıklandı

Alanya Müftüsü İhsan İlhan, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından  kurban kesim bedellerinin belli olduğunu açıkladı. İlhan, vekalet yoluyla kurban kesim bedelinin yurtiçinde 890 TL, yurtdışında ise 725 TL olduğunu söyledi

Kurban kesim bedeli açıklandı

-Haber Merkezi
Alanya Müftüsü İhsan İlhan, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 2019 yılı için vekalet yoluyla kurban kesin bedellerinin belirlendiğini söyledi. 'Allah’a yakınlaşmaya vesile olan şey anlamına gelen kurban, birçok güzelliği ve manayı da içerisinde barındırmaktadır' diyen İlhan , " Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığımız ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir.
HEDEF MÜSLÜMANLARA BAYRAM COŞKUSU YAŞATMAK
Vekalet yoluyla kurban kesim organizasyonu sadece kurban kesimi ve et dağıtımı şeklinde planlanmamakta olup; bu organizasyon sayesinde dünyanın dört bir tarafındaki Müslümanlara bayram coşkusunun, heyecanının yaşatılması hedeflenmektedir.Bu kapsamda Türkiye Diyanet Vakfı tarafından 2019 yılı için Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Bedeli Yurt İçi 890 TL, Yurt Dışı 725 TL olarak belirlendi.
'MÜFTÜLÜĞE KURBAN BAĞIŞINDA BULUNABİLİRLER'
Vatandaşlarımız Alanya Müftülüğümüz aracılığıyla kurban bağışında bulunabilir, yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız da Din Hizmetleri Müşavirlikleri ve ataşelikler ile bu ülkelerdeki dernek ve din görevlileri aracılığıyla kurban bağışlarını yapabilirler" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 15:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107