banner84

Kurucu Başkandan Akkaya'ya cevap

Alanya ve Çevresi Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Akkaya'nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda kurucu başkan Cemal Kaçmaz'ın borcunu ödediğini söylemesine Kaçmaz, "Ben onun koluna bir altın bilezik taktım" dedi.

Kurucu Başkandan Akkaya'ya cevap

Haber Merkezi
Alanya ve Çevresi Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Akkaya sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, başkanlık görevini devraldıktan sonra kooperatifin kapatıldığını ve Kaçmaz yüzünden evini arabasını satarak onun borcunu ödediğini yazdı. Akkaya yazısında şu ifadelere yer verdi: "Cemal Kaçmaz yüzünden Güllerpınarı Mahallesi, Molla Osman Caddesi, Şükrü Mülazımoğlu Apt. Kat. 3'de bulunan dairemi ve o dönem binmiş olduğum aracımı sattım. Cemal Kaçmaz'ın borcunu ödedim. Söz konusu bu ödemiş olduğum paranın yani olayın üzerinden tam 10 yıl geçti. Bugüne kadar tek bir kuruş bile tahsil edemedim. Av. Ahmet Sezer aranıp bilgi alınabilir."
"BEDELİNİ FAZLASIYLA ÖDEDİM"
Akkaya'nın bu paylaşımı yapması üzerine ise kurucu başkan Cemal Kaçmaz şu açıklamayı yaptı: "Alanya halkının, esnaflarının gerçekleri de bilmesinde fayda var diye düşündüğüm için bu yazıyı kaleme aldım. Esnaflarımızın talebi üzerine 10 Ekim 2007'de kuruluş çalışmalarına başlamış olduğum Alanya ve Çevresi Esnaf Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi'nin bütün engellere, zorluklara ve baskılara rağmen 7 ayın sonunda 04.04.2008 tarihinde onayı alınabilmiştir. Bütün bu engelleri, zorlukları aşabilmek için Ankara'ya Antalya'ya, Burdur'a kaç sefer gittiğimizi en iyi Ali Akkaya, Kerim Taş bilir. O yıllarda ilçemizdeki birçok oda başkanı arkadaşımız kooperatifimizin kurulmasına karşı çıkmış, bazıları da beni bu işe bulaştırma demişlerdi. Başta Kerim Taş 20 üyesi ile daha sonra Ali Akkaya da 13 üyesi ile kooperatifin kurucu ortakları arasında yerlerini almışlar, destek vermişlerdir. Ali Akkaya diyor ki, 'Kooperatif kapanmıştı.' Hayır, kooperatif kapanmamıştı. Başkanı olduğum şirket ALBAK A.Ş. sıkıntıya girince hiç alakası olmamasına rağmen Halk Bankası'na üyelerimize kullandırılmak üzere gelen plasman kooperatifimize kullandırılmamıştı. Çünkü bankaya da baskılar vardı. Bunun üzerine bende bir dilekçe yazarak istifamı verdim ve Ali Akkaya'yı çağırıp durumu izah ederek, "Ben bu görevi bırakıyorum. Sen devam ettir" dedim. O güne kadar yapılan bütün işlemlerin altında benim olduğu gibi başkan vekilim Ali Akkaya'nın da imzası vardır. Çünkü verilen bütün krediler yönetim kararı ile verilmektedir. Yine Ali Akkaya, 'Bir daire, bir araç sattım' diyor. Doğru, bir bedel ödemiştir ama bu bedeli çok kısa bir zamanda fazlasıyla katlayarak çıkartmıştır. Ben ve kardeşime ait 10 daire, 4 dükkan, bir depo ve bir aracım icradan satılmış, icradan satılan dairemin bir tanesini de Ali Akkaya almıştır.
"BANA TEŞEKKÜR BORÇLU"
Yazmış olduğu yazıda beni sevindiren tarafı şu olmuştur, 10 yıl sonra olsa da kooperatifi benim kurduğumu bir yıl başkanlığını yaptığımı hatırlaması ve söyleyebilmiş olması. Kendisine böyle bir imkanı ve fırsatı verdiğim için bana teşekkür borçludur. O dönemde, 'Ben başkan olayım. Gereken neyse yapalım' diyenler olduğu halde tercihim kendisinden yana olmuştur. Kooperatifle ilgili her demecinde kapanan kooperatif olarak bahsetmesi kendisinin ayıbıdır. İnanmayan varsa benim başkanlığa başladığım ve bıraktığım tarihler arasında Halk Bankası'na kooperatifin ödenmemiş kredisinin olup olmadığını sorabilirler. Yine diyor ki, "Cemal Kaçmaz yüzünden büro bulamadım.' Sayın Ali Akkaya senin şu an başkanlık yaptığın kooperatifin, o dönem bana ait dairede bir yıl oturdu, hiç kira ödenmedi. Sen ki o dönem koskoca Alanya Şoförler Odası'nın başkanlığını yapıyordun. Piyasada hiç mi kredin yoktu da sana büro vermediler, merak ediyorum. Alanyamıza yıllar sonra bütün engel, baskı ve zorlamalar rağmen ikinci bir kooperatif kazandırmanın gururunu yaşıyorum. Ali Akkaya'ya da bir altın bilezik hediye ettim. Bunun kıymetini bilmesi lazım. Üstelik diğer kurulan kooperatiflerin de yolunu açtım."

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 23:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107