banner129

Kuzey Alanya'ya ASM müjdesi

Alanya’da artan nüfus ile birlikte halkın sağlık tesisi ihtiyacı da nüfus ile orantılı olarak artış gösteriyor. Alanya Belediyesi ve hayırsever desteği ile Kuzey Alanya’nın ihtiyacını karşılamak adına yeni sağlık ocağı ve 112 terfi istasyonu yapımına başlandı

Kuzey Alanya'ya ASM müjdesi

-Özgür YILMAZ
Bektaş, Sugözü, Küçükhasbahçe ve Tepe Mahallelerinin sakinlerine hizmet vermesi amacıyla hayırsever ve Alanya Belediyesi işbirliğinde Sak Deresi kenarında 3 katlı yeni sağlık merkezi yapılıyor. Betonarme inşaatı büyük oranda tamamlanan yapının giriş katı, şuan Verem Savaş Dispanserinde görevini sürdüren 112 Ambulans istasyonu olarak hizmet verecek.
ARSA TAHSİSİNİ YÜCEL YAPTI
Daha önce Cumhuriyet Mahallesi'nin bu konuda talebini gerçekleştiren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, yeni binanın arsa tahsisini yaparken merkezin inşaatını ise hayırsever Ahmet Beyaz tarafından anne ve babası adına yaptırılıyor. Toplamda 450 metrekare inşaat alanı olarak planlanan sağlık ocağının 1. katında 112 acil servis terfi istasyonu 24 saat ambulans bekleyecek ve çalışan personel için 4 kişilik nöbet odası, ihtiyaçlarını giderecekleri alanlar bulunacak. Aile planlama, gebe izleme, çocuk izleme, tıbbi müdahale, emzirme odası bir adet doktor polikliniği ve hemşire odaları yer alacak. Merkeze ayrıca engelli polikliniği de inşa edilecek merkez asansörlü olacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107