banner84

Mahalle meclisi için start verildi

Alanya Kent Konseyi Yürütme Kurulu toplantısında konuşan Özcan, yerinde çözüm için mahalle meclislerinin kurulumu için start verildiğini söyledi

Mahalle meclisi için start verildi

Alanya Kent Konseyi Yürütme Kurulu, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Başsavcı Yasin Emre, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu ve Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektör’ü Ekrem Kalan katılımıyla Yerel Gündem 21 Evi’nde toplantı gerçekleştirdi.
'DEVLET VE HALK ARASINDAKİ KÖPRÜ'
Toplantıda kent konseylerinin öneminden bahseden Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, devlet ile halk arasında köprü vazifesi yaptığını ve halkın sorunlarının, isteklerinin saptanması noktasında önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı. Alanya Kent Konseyi'nin çalışmalarını başarılı ve özverili bulduğunu belirten Harputlu, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan’a nazik davetlerinden dolayı teşekkür etti. 
BAŞSAVCI MEMNUNİYETİNİ DİLE GETİRDİ
Başsavcı Yasin Emre birlik beraberliğin sağlanması noktasında kent konseylerinin önemine değinerek,  Alanya’da ki birlik ve beraberlikten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
YERİNDE ÇÖZÜM
Alanya Kent Konseyi çalışmaları hakkında bilgi veren Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, mahalle meclislerinin kurulumu için start verildiğini, mahalle meclisleri ile mahallelerin ve vatandaşların sorunlarını yerinde saptayıp, yerinde çözüm getirilebileceğini belirtti. 
YAKINDA KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAK
Ayrıca yapılan anket çalışmaları hakkında da bilgi veren Özcan, Alanya Kent Konseyi ve Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi ile yapılan “Alanya Halkının İlçedeki Üniversiteler Üzerindeki Algılarının ve Farkındalıklarının Belirlenmesi” amacıyla yapılan anket sonucunu paylaştı. Alanya Kent Konseyi ve Çanakkale 18 Mart Üniversitesi işbirliği ile “kentlilik bilincinin oluşturulmasında kent konseylerinin rolleri” üzerine yapılan nitel araştırma sonuçları hakkında da değerlendirme yapan Nurhan Özcan, sonuçların yakın zamanda kamuoyu ile paylaşılacağını belirtti. -Alkın BİRİCİK

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2020, 17:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107