banner84

Mahmuza vatandaşların yorumu

Uzmanlar gelecek hafta Salı günü yapılacak toplantıda Keykubat Plajı'nda yapılacak Mahmuz projesini anlatacak. Alanya Posta TV ekibi de konuyla ilgili halkın görüşüne başvurdu

Mahmuza vatandaşların yorumu

-Alkın BİRİCİK 

Alanya Belediyesi tarafında gelecek hafta Salı günü tanıtımı yapılacak Mahmuz Projesi’nin ilk olarak Keykubat Plajı’nda başlaması öngörülüyor. Peki vatandaş bu konuda ne düşünüyor?  Alanya Posta Tv ekibi vatandaşlara Mahmuz Projesi hakkında düşüncelerini sordu.
'FAYDASI OLACAKSA İYİ OLUR'
Daha önce böyle bir projenin uygulanıp uygulanmadığını bilmediğini söyleyen Ercan Gülen, "Burası turizm bölgesi faydası olacaksa iyi olur" şeklinde konuştu. Ercan Gülen, "Vallahi görüntüsü nasıl olacak, denize nasıl bir zarar verecek, insanların denize girmesini engelleyecek mi o konuda bir bilgim yok. Engellemezse iyi olur. Daha önce kullanılmış mı nerede kullanılmış onu da bilmiyorum. Vallahi fayda verirse iyi olur ama görünüş olarak dediğim gibi beton, denize girmeye engel olacaksa veya görüntü olarak kötü olursa iyi değil. Burası Karadeniz değil burası turizm bölgesi burası Akdeniz. Diyeceğim şu ki insanlara zararı yoksa iyi bir projedir” diye düşüncelerini belirtti.
'GÜZEL BİR UYGULAMA OLACAK'
Abdullah Şahin'in düşüncesiyse, bazı kısımların taşlık olmasından dolayı güzel bir uygulama olacağı yönündeydi. Abdullah Şahin, “Ben faydalı olacağını düşünüyorum. Çünkü gerçekten Mahmutlar tarafından, Payallar tarafına bayağı bir taşlık alan var. O yüzden bence güzel bir uygulama ama küçük çocuklar ve yüzme bilmeyenler için nasıl olur orasını bilemem” dedi.
'DOĞAYA ZARAR VERECEĞİNİ DÜŞÜNMÜYORUM'
İnsanların güvenli bir şekilde denize girebilmesi için projeyi desteklediğini söyleyen Songül Doğan, doğaya zarar vermeyeceğini düşündüğünü belirtti. Songül Doğan, “Bu uygulamayı sizden önce duymuştum ama derinlemesine incelemedim. Açıkçası doğaya zarar vereceğini düşünmüyorum. İnsanların güvenli ve sağlıklı bir şekilde denize girmesi için iyi olacağını düşünüyorum. Özellikle yüzme bilmeyenler için bence daha mantıklı ve güzel bir uygulama. Sonuçta doğada herhangi bir ağaç katliamı olmuyor, denizden gelen fazlalık yine denize gidecek. Denizin kumunu çekip kıyıya alsanız ona karşı çıkarım ama bunda belli bir seviyede kalacak. İnsanların güvenli denize girebilmesi için destekliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107