banner84

Maketler sürücülere 'fren' oluyor

İçişleri Bakanlığı’nın Türkiye’de kazaların en fazla oluştuğu ve ‘kara nokta’ olarak belirlenen bölgelerde yol kenarlarına bırakılan “maket polis aracı”  trafik kazalarının o bölgelerde azalmasını katkı sağladı.

Maketler sürücülere 'fren' oluyor

-Özgür YILMAZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan Trafik Başkanlığı'nı ziyaret esnasında ise “”maket polis aracı” yönteminin ardından bu kez maket trafik polisi uygulamasının yaygınlaştırılacağını duyurdu.
HIZ KESMELERİNİ SAĞLIYOR
Maket Polis aracı Alanya – Antalya yolunda daha öne birçok kez ölümlü ve yaralamalı trafik kazasının yaşandığı Elikesik kavşağında özellikle akşamları sürücülerin hız kesmesini sağlıyor. 
KAZA RİSKİNİ AZALTIYOR
Maket polis aracı dışında sürücüler, mavi-kırmızı renkte led ışıkları polis tepe lambası olarak değerlendirip yavaşlaması da kaza riskini azalan unsurlar arsından yer almakta. Bakan Soylu, Twitter'dan yaptığı paylaşımında ise, "Trafik Başkanlığımızda, 2018 ve 2019 yıllarını değerlendirdik, 2020 yılını planladık. Son iki yılda trafik kazalarında ölüm 2 bin kişi azaldı. Haydi Türkiye, trafikte dikkatle ölümü sıfıra indirmeye." ifadesini kullanarak alınacak yeni tedbirlerde kararlı olunacağının mesajını verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107