banner84

Mucize Doktor dizisine Şebnem tepki verdi

Son dönemin en popüler dizileri arasından gösterilen ‘Mucize Doktor’ son bölümünde işlediği kök hücre bağış sahnesi nedeniyle tepki gördü. Alanyalı akademisyen Alanya Postası Gazetesi Köşe Yazarı Şebnem Köseoğlu da, “Sahne korkutucu derecede yanlış” dedi. 

Mucize Doktor dizisine Şebnem tepki verdi

-Rayıf DOĞRULU
Özel bir televizyon kanalında yayınlanan ‘Mucize Doktor’ adlı dizide kök hücre bağışıyla ilgili insanların yanlış yönlendirildiği sahneye Maskeli Şebnem ve löseminin sembol isimlerinde Öykü Arin’in annesinden sert tepki geldi. 
'KORKUTUCU DERECEDE YANLIŞ'
Kısa süre önce kök hücre nakli olan Şebnem Köseoğlu, " Kök hücre bağışı ile ilgili sahne korkutucu derecede yanlış! İlik nakli böyle bir komplikasyona neden olmaz. Ama dizideki sahne insanların kafasını karıştırır, korkutur. Bağışçı olmasını engeller. Ve belki de bu yüzden nakil bekleyen bir çocuk hayatını kaybeder!" eleştirisinde bulundu.
'HALKI YANILTICI SAHNELER'
İlik kanserinin sembol isimlerinden olan Öykü Arin’in annesi Eylem Şen ise, "“Mucize Doktor” dizisinde halkımızı yanıltabilecek sahneler olmuştur. Kök hücre bağışı konusunda yıllardır ve son 1 yılda yoğun bir şekilde sürdürülen çalışmalar içerisinde, bağış yapmanın, kök hücre bağışı yapan kişinin sağlığına bir zarar vermediğini anlatmamıza rağmen dizide yer alan bir sahnede yanlış anlaşılabilecek ve bağış yapmak isteyenleri korkutacak görüntüler yer almıştır. Bu sorumsuzca davranıştan dolayı kınıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2020, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107