banner129

Müftülük kurban için toplandı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliği ile düzenlenen vekalet yolu ile kurban kesim organizasyonuna yönelik tanıtım, teşvik ve bilgilendirme amacıyla İlçe Müftülüğü tarafından istişare toplantısı gerçekleştirildi

Müftülük kurban için toplandı

Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan başkanlığında Emine Özmüftüoğlu Camii’nde Kurban Kesim Organizasyonuna yönelik tanıtım, teşvik ve bilgilendirme toplantısı, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin akabinde din görevlilerimize hitap eden İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan,” Allah’a yakınlaşmaya vesile olan şey anlamına gelen kurban ibadeti, birçok güzelliği ve manayı da içerisinde barındırmaktadır. Keseceği kurbanı ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmak, bu ibadetin dini hükümler doğrultusunda ve amacına uygun şekilde ifasını sağlamak için “Diyanet İşleri Başkanlığımız ile Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğinde” 1993 yılından bu yana vekâlet yoluyla kurban kesim organizasyonu düzenlenmektedir" dedi.

BEDELLERİ HATIRLATTI

İlhan, "İslami usullere göre kesilen kurbanlar, ülkemizdeki ihtiyaç sahiplerinin yanı sıra mülteci kamplarından, savaş ve afet bölgelerine, kıtlık ve kuraklıkla mücadele eden ülkelerden, bir müslüman’ın selamına muhtaç bölgelere kadar dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Vatandaşlarımızın kurban ibadetini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi için doğru bir şekilde bilgilendirilmeleri gerekir. Bu konuda İmam-Hatiplerimize ve Kur’an Kursu Öğreticilerimize büyük görevler düşmektedir. Diyanet İşleri Başkanlığımızın ve Türkiye Diyanet Vakfı’mızın vekâlet yoluyla kurban kesim kampanyasının da cemaatimize duyurulması ve teşvik edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Türkiye Diyanet Vakfımız tarafından 2019 yılı için Vekalet Yoluyla Kurban Kesim Bedeli Yurt İçi 890 TL, Yurt Dışı 725 TL olarak belirlenmiştir.

ONLİNE BAĞIŞ YAPILABİLİYOR

Vatandaşlarımız 'www.tdv.org ve bagis.tdv.org' adresinden online olarak bağış yapabilecekleri gibi, bu yıl ilk kez 'Android' ve 'Apple' store mağazalarından indirilebilen mobil bağış uygulamasıyla da bağışlarını gerçekleştirebilirler.  Hayırseverlerimiz Alanya Müftülüğümüz, PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da Türkiye Diyanet Vakfımızın kurban programına katılım sağlayabilirler.Ayrıca'0312 416 90 00' numaralı çağrı merkezini arayarak kurban vekaleti hakkında detaylı bilgi alabilirler. Yurt dışında yaşayan gurbetçi vatandaşlarımız da Din Hizmetleri Müşavirlikleri ve ataşelikler ile bu ülkelerdeki dernek ve din görevlileri aracılığıyla kurban bağışlarını yapabilirler” dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 18:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107