banner84

MÜSİAD 29 yaşında

29'uncu yaşını dolduran MÜSİAD hakkında bilgi veren Alanya Şube Başkanı Durusoy, "MÜSİAD 11 bini aşan üyesi ile 60 bine yakın işletmede   1 milyon 600 bin kişiye istihdam sağladı" dedi

MÜSİAD 29 yaşında

Özgür YILMAZ

İstanbul'da 9 Mayıs 1990 yılında türlü zorluklarla kurulan ve bugün köklerini Türkiye'nin toprağına salmış, sağlam, çalışkan bir kurum olan MÜSİAD 29. yaşını doldurdu. MÜSİAD'ın kurulduğu günden beri üretim odaklı büyümenin ve kalkınmanın gücüne inanarak hizmet verdiğini söyleyen MÜSİAD Alanya Şube Başkanı Mustafa Durusoy, "Hakkın ve hukukun, adaletin ve eşitliğin, barışın ve güvenin, refahın ve mutluluğun sağlandığı, tarihe ve topluma mal olmuş mahalli ve evrensel değerlerin gözetildiği, kendi içinde bütün, bölgesinde, ekonomik ve siyasi alanda etkin, dünyada saygın bir Türkiye hayaliyle yola çıkan hassasiyet sahibi iş adamlarının 29 yıl önce İstanbul’da kurdukları bir “İş Adamları Derneği”dir" dedi.

KAMU YARARI STATÜSÜNE SAHİP

Günümüzde kamu yararına hizmet veren yurtdışından ticari ateşe gibi çalışan MÜSİAD 11 bini aşan üyesi ile 60 bine yakın işletmede, 1 milyon 600 bin kişiye istihdam sağladığını ifade eden Durusoy, "Yurt dışında 92 farklı ülkede toplamda 222 noktada Türkiye'de ise 90'a yakın şubede hizmet vermekteyiz. İş dünyasına olduğu kadar toplumun diğer kesimleri için de örnek bir eğitim, rehberlik, danışmanlık merkezi haline gelen, uygulama ve çalışmalarını profesyonel düşünce zeminine oturtan, “kamu yararına dernek” statüsüne sahip güçlü bir “Sivil Toplum Kuruluşu”dur" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 12:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107