banner129

Nefes olacağız

Tüm Türkiye genelinde Orman Genel Müdürlüğü öncülüğünde fidan dikme organizasyonu düzenleniyor. Alanya'da da bugün fidanlar toprakla buluşturulacak

Nefes olacağız

Orman Genel Müdürlüğü öncülüğünde Türkiye genelinde 81 ilde eş  zamanlı bugün saat 11.11'de  düzenlenecek etkinlikle 11 Milyon fidanın toprakla buluşturulması hedefleniyor. 81 İlde 3 bin 728 ayrı noktada  1 milyon kişinin katılımı ile 11 milyon fidan  saat 11.11'de 3 saatlik bir zamanda toprakla buluşturulacak. Alanya'da da gerçekşekleşecek etkinlik için tüm Alanya halka davetli.
TOSLAK'TA BULUŞUYORUZ
Bütün sivil toplum örgütleri, kamu kurum ve kuruluşları, toplumun her kesiminden kişilerin katılım gerçekleştirmesi beklenen etkinlik, Toslak Mahallesi, Ketenlik mevkisi 296 nolu bölmede 40.000 m2 alanda yapılacak. 
DAHA YEŞİL BİR ALAN İÇİN HAYDİ ALANYA
Çıkan orman yangınları sonucu zarar gören alanlarının yeniden ağaçlandırıldığı, toplumun ağaç ve orman sevgisini geliştirmek bunu geniş kitlelere yaymak adına yapılacak olan bu etkinliğe tüm halkı davet eden Alanya Orman İşletme Müdürlüğü, "Dikilecek olan fidanlar kurumumuz tarafından temin edilmekte , arazi hazırlığı da aynı şekilde Alanya Orman İşletme Müdürlüğümüzce gerçekleştirilmiştir.Daha yeşil bir Türkiye için 11 Milyon ağacı geleceğe miras bırakarak dünya rekoruna koşuyoruz. El ele gönül gönüle katıl bize. 11 Kasım saat 11.11'de 81 İlde Haydi Türkiye, Haydi Alanya Fidan dikmeye" denildi. 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2019, 16:14
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107