banner84

Öğrencilerden duygulu kutlama

Öğretmenler Günü kutlamaları çerçevesinde Alanya Kültür Merkezi’nde yapılan programda öğrencilerin hazırladığı program öğretmenlerini duygulandırdı.

Öğrencilerden duygulu kutlama

Engin ANAK

Burcu MUTLU

Tüm insanlığın hayatında büyük yeri olan öğretmenlerin günü olan 24 Kasım etkinlikleri tüm Türkiye’de olduğu gibi Alanya’da da çeşitli programlarla kutlandı. Alanya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğe ise protokolün yanı sıra öğretmen, öğrenci ve velilerde katıldı.

‘ÖĞRETMENLİK, MADDİ BİR ÖLÇÜTÜ OLMAYAN ÖLÜMSÜZ BİR MESLEK’

Etkinlik Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’in günün anlam ve önemini anlatan konuşmasıyla başladı. Er, “Türk öğretmeninin toplumdaki yerinin önemini belirtmek ve saygınlığını arttırmak, öğretmenler arasında sevgi, saygı ve dayanışma bağlarını kuvvetlendirmek, emekli öğretmenleri saygıyla anmak ve mesleğe yeni başlayan öğretmenlerde mesleklerinin yüceliği bilincini uyandırmak amacıyla büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, millet mektepleri baş öğretmenliğini kabul ettiği, 24 Kasım 1981 yılından bu yana öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren, anlamlı bir gündür. Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan ölümsüz bir meslektir. Her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine bilgi kaynaklarını öğreten, yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir öğretmen. Öğretmenlik mesleği her şeyden önce bir ideal, gaye ve hizmet mesleğidir” diye konuştu.

Müdür Er’in ardından eğitimciler kürsüye gelerek öğretmenlik mesleği ve Öğretmenler Günü ile ilgili duygularını paylaştı. Programın sonunda ise Şehit Abdullah Ümit Sercan Anadolu Lisesi öğrencilerinin hazırladığı ve öğretmenliği anlatan şiir dinletisiyle, konseri dinleyen öğretmenler duygulu anlar yaşadı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2019, 13:41
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107