banner84

Olimpiyatlarda hünerlerini sergilediler

Antalya ANFAŞ Hotel Equipment-31.Uluslararası Konaklama ve Ağırlama Ekipmanları İhtisas Fuarı ile ANFAŞ Food Product-27.Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas 2020 Fuarı eş zamanlı olarak Antalya Expo Center’da gerçekleştirildi. 

Olimpiyatlarda hünerlerini sergilediler

Fuarın en dikkat çeken ve en önemli etkinliklerinden birisi de Hotel Kat Hizmetleri Eğitimi ve Dekorasyonu Derneği tarafından düzenlenen ve tüm Hk derneklerinin katılımıyla gerçekleştirilen  8.Uluslararası Housekeeping Olimpiyatları oldu. Tolkar Çamaşırhane Ekipmanlarının destek ve katkılarıyla gerçekleştirilen ve hazırlıklarına aylar öncesinden başlanan olimpiyatlar oldukça heyecanlı ve renkli görüntülere sahne oldu. Emir Hepoğlu'nun eğlenceli sunumu ile gerçekleştirilen, oteller ve okullar olarak iki gün süren Olimpiyatlarda 4 ana konu üzerinde yarışmaya katılan ekipler hünerlerini sergilediler.
Olimpiyatların jüri üyeliklerini tanınmış simalar yaptı. Okullar bölümünde, Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, Kent Konseyi Başkanı ve ALTAV yönetim kurulu üyesi Nurhan Özcan, Onursal başkan başdanışman Hakan Halit Yeni, turizmci Hk müdürü Hüseyin Varol, Turizm dosyası.com sahibi gazeteci Halil Öncü, Grand Özgül Termal Otel genel müdürü Süleyman Çınaroğlu, Tolkar yönetim kurulu üyesi Cenker Karace, Oteller bölümünde ise Alanya Turistik işletmeciler Derneği Altid ikinci başkanı, turizmci Hızır Bozdoğan, Adam ve Eva Otel Hk müdürü Nurhayat Altay,  Bodrum Hk derneği başkanı Recai Akman, Fethiye Hk derneği başkanı Gülsüm Ayar, Hk dergisi genel yayın yönetmeni Alpay Erus, Antalya Hk derneği başkanı Sümeyra Yılmaz gibi, turizm ve basın camiasının tanınmış simaları olimpiyatlara jüri üyesi olarak katılıp, destek verdiler.
'AMACIMIZ FARKINDALIK YARATMAK'
Housekeepıng derneklerinin kurucusu, Onursal Başkanı ve Baş Danışmanı Executive Hk Müdürü Hakan Halit Yeni, Tolkar yönetim kurulu başkanı Cenk Karece başta olmak üzere, olimpiyatlara destek veren, katılan ve katkı sağlayanlara teşekkür ederken, asıl amacın farkındalık yaratmak, mesleği sevdirmek, Housekeepıng departmanına yönelik tercih edilirliği arttırmak ve mesleğin renkli yüzünü sergilemek adına olimpiyatların Housekeeping mesleği ve Türk turizmi adına çok önemli olduğunun altını çizdi. Yeni, ayrıca olimpiyatların akabinde 3 - 4 Şubat 2020 tarihlerinde Housekeepıng çalıştayına hazırlandıklarını da söyledi. 
Dernek başkanı Topuzel, ‘teşekkür ediyoruz’
Dernek başkanı Sevgi Topuzel ise ‘’ Ana sponsor Tolkar başta olmak üzere, çok değerli jüri üyelerimize, Fethiye, Bodrum, Antalya gibi diğer şehirlerimizden gelen Housekeepıng derneklerimizin değerli başkanlarına, yarışmalara katılan otellerimize ve okullarımıza, desteğini esirgemeyen firma dostlarımıza ve çok değerli üyelerimize, kısacası yanımızda yer alıp, katılan katkı sağlayan herkese, kuruluşumuz Hoted adına tüm içtenliğimizle teşekkür ediyoruz’ ’dedi. 
GELECEĞİN TURİZMCİLERİ YARIŞTI
Turizm Okullarının yer aldığı geleceğin turizmci yarışmacıları ve Otellerin yani profesyonellerin yarıştığı; hızlı ve standartlara uygun yatak yapımı, towel origami (havluyla figürler oluşturma), basket atma, mumya adam gibi çeşitli kategorilerde yarıştılar. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107