banner129

Onların ihtiyacı bir kap yemek ve karton

Soğuk ve sıcak havalardan etkilenen sokak hayvanları zor zamanlar yaşıyor. Onlara yardımcı olmak için yapılması gerekenleri Alanya Postası Gazetesi olarak okuyucularımız için araştırdık.  

Onların ihtiyacı bir kap yemek ve karton

-Alkın BİRİCİK

İklim koşullarının kötüleşmesi ile birlikte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarının bu sebepten hayatta kalmaları da güçleşiyor. Bu sevimli dostlarımız için yapılabilecek en basit yardım bir kap mama, yere atılan küçük bir karton kutu.  Alanya’da yazın buldukları yiyecekleri kışın bulaman sokak hayvanlarının yaşadığı zorlukların birazda olsa önüne geçmek için yapılabilecek çalışmaları Veteriner Hekimleri Odası Alanya Temsilcisi Kenan Ersoy anlattı. Ersoy “Havaların soğuması ve yağmurların başlaması ile birlikte sokak hayvanları zor durumda kalmaktadır. Onun için mahallemizde ki, sokağımızda ki, apartmanımızda ki ve sitemizde ki sokak hayvanları için bir kap mama ve küçük bir karton kutu koyarsak çok iyi olur. Çünkü çok zor zamanlar geçiriyorlar. 
'SEVSENİZ DE SEVMESENİZ DE HAYATLARINA KARIŞMAYIN'
Alanya’da yazın buldukları yiyecekleri kışın bulamıyorlar. Çünkü yazın bunları beslemek daha kolay oluyor daha çok bunlara mama veren yemek veren oluyor. Fakat turizmin kış aylarında azalmasından dolayı soğuk hayvanlarda zor durumda kalıyor. Onun için hayvan severlere hatta hayvan sevmeyenlere bile şunu söylüyorum, yakınınızdaki kedilere ve köpeklere bir kap mama ve bir kap su koyarsak çok iyi olur. Bunun yanında köşelere karton kutu koyarsak yağmurlu havalarda ve soğuk havalarda barınabilirler. Sevsek de sevmesek de lütfen hayvanların yaşamlarına karışmayalım onlara yardımcı olalım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107