banner84

Ormanı çöplüğe çevirdiler

Çevre kirliği konusunu bu ekranlarda sık sık gündeme getirdik, yurt genelinde haber ve protestolarla da konu her zaman gündemde kaldı ancak bazı vatandaşlara gerekli bilinç aşılanamıyor. Asmaca Mahallesi’nde ana yol kenarına dökülen inşaat atıkları, ev eşyaları çevre kirliliğinin bir başka boyutu olarak pes dedirtti.

Ormanı çöplüğe çevirdiler

Özgür YILMAZ

Geçen ay Taşatan yolu üzerine dökülen inşaat molozlarını gündeme getirmiştik. Oba ve çevresinde mahallerin, Gedevet, Türbelinas, Mahmutseydi, Dereköy, Köprübaşı ve Gündoğmuş’un doğu mahalleri ile yaylalarına en kolay ulaşımın sağlandığı Asmaca Mahallesi adeta çöplüğe dönüştürülüyor. Asmaca’da evlere birkaç yüz metre mesafedeçam ormanlarıyla çevrili yol boyunca dökülen çöpler görenleri hayrete düşürdü. 

YANGINA DA DAVETİYE ÇIKARIYOR

Ana yol kenarına; inşaat molozları, araba lastiği, gardırop, koltuk, mobilya atıkları, cam kırıkları, kiremit atıklarını bırakan sorumsuz kişiler ormanı çöplüğe dönüştürmüş durumda. Çöplüğe dönen, cam kırıkları ile dolu ormanlık alan hayvanlar için tehlike saçmasının yanı sıra yangına da davetiye çıkarıyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107