banner129

Pazarcı esnafı hüsran yaşadı

Gazipaşa'da Ramazan ayı öncesinde özellikle gıda alışverişinin artacağı beklenirken, esnaf yine hüsran yaşadı

Pazarcı esnafı hüsran yaşadı
Belediye Fuar Alanı’nda kurulan Cuma Pazarı esnafı, beklediği bereketi Ramazan ayında da bulamazken, vatandaş ise gerek sebze özellikle de meyve fiyatlarından yakınıyor. Yüksek olan meyve fiyatlar sebebiyle kısıtlı alışveriş imkanı bulan vatandaş pazara bile çıkmaktan korkuyor. Pazarcılar, Ramazan ayı olmasına karşın vatandaşların önceki yıllara oranla daha az alışveriş yaptıklarını belirtti. Ramazan ayı denilince gıda ve meyve sebze alışverişlerinin katlanması gerektiğini ifade eden pazarcı esnafları, Gazipaşa'da sayıları her geçen gün artan büyük marketlerin işlerini etkilediğini öne sürdü. 
MEYVE ÇOK PAHALI
Vatandaşlar özellikle meyve fiyatlarından şikayetçi. Cuma Pazarı tezgahlarında yer alan ve fiyatı 5 ile 10 lira arasında değişen kiraz, en pahalı meyve oldu. Kirazı, 7 TL'lik fiyatıyla üzüm, 4-5 TL arasında satılan muz, 5 TL'den satılan şekerpare ve çilek oldu. Şeftali 3, Erik 3 ve kavun 2 TL'den satılırken, Ramazan sofralarının gözdesi karpuz ise kilosu 1 TL'den alıcı buluyor. Vatandaş, meyve ve sebze fiyatlarının bir türlü uygun olmadığından şikayet ederek ürünleri alamadıklarını dile getiriyor.
TADI TUZU YOK 
Cuma Pazarında tezgah açan esnaflar artan hava sıcakları ile birlikte satışların durgunlaşmasından yakındı. Ramazan ayı denilince gıda ve meyve sebze alışverişlerinin katlanması gerektiğini ifade eden pazarcı esnafları, Gazipaşa'da sayıları her geçen gün artan büyük marketlerin işlerini etkilediğini öne sürdü. İsminin yazılmasını istemeyen bir pazarcı esnafı,” Bir önceki ramazanlar bu yıla göre çok daha iyiydi. Bu ramazan pazarda canlılık yok, işler tamamen bitti. Kredi kartına sarılan vatandaşlar, daha çok AVM'lere koşuyor Artık geçimimizi sağlayamaz hale geldik. Bu gidiş iyi değil. Pazardaki doluluk eskiden moral verirdi. Şimdi ise hem boşluk, hem de nakit sıkıntısı iyice esnafın moralini bozuyor” diyerek, işlerinin azalmasının faturasını Gazipaşa’da gün geçtikçe çoğalmaya başlayan alışveriş merkezlerine kesti.
Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2017, 14:33
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107