banner84

Ruhsat ekibi adrese teslim çalışıyor

Alanya Belediyesi Ruhsat Müdürlüğü, Ticaret Bakanlığı’nın bin 389 belediyeyi baz alarak yaptığı, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatları noktasındaki kapsamlı çalışması ile 18 büyükşehir belediyesi arasında en iyi seçilmişti. Geçtiğimiz günlerde bu ödülü alan birimin çalışmalarını takibe alan Alanya Postası Gazetesi, adrese teslim ruhsat uygulamasına da tanıklık etti. 

Ruhsat ekibi adrese teslim çalışıyor

Alanya Belediyesi Ruhsat Müdürlüğü, uyguladığı sistemle örnek seçildi. Bin 389 belediye arasından 18 büyükşehir belediyesini geçerek en iyi seçilen ruhsat müdürlüğü birimi, aldığı ödülün hakkımı vermek için çalışıyor. 
VATANDAŞI YORMUYOR
Ruhsat Müdürlüğü, açılacak işyerinin nerede olduğuna, hangi iş türünü yapacağına ve büyüklüğüne bakmadan adrese teslim çalışıyor. Online ya da bizzat olarak önce vatandaşın başvurusu alınıyor. Belediye ekipleri bu müracaattan sonra vatandaşı yormamak adına bütün işlemleri kendisi yürütüyor. İşyerine giden ekipler incelemelerini yaptıktan sonra prosedürleri tamamlıyorlar ve ruhsat almaya hak kazanan işletmeye giderek önce ruhsatını, sonra hayırlı olsun hediyesini veriyorlar. Tüm bu süreçlere tanıklık eden Alanya Posta TV ekibi, Alanya Belediyesi Ruhsat Müdürü Lokman Çalış ve ekibini Alanya’nın Kaplanhanı Yaylası'nda yakaladı. 
EKİP UZAKLIK DİNLEMEDİ
Yaylada faaliyet gösteren bir marketin ruhsat başvurusunu inceleyen ekipler, ruhsatı hazırladıktan sonra esnafa takdim etmek üzere Kaplanhanı Yaylası'na kadar gittiler. Posta TV ekibi de bu ziyaret anını görüntüledi. Alanya Belediyesi Ruhsat Müdürü Çalış ruhsatını ve hediyesini verirken, market sahibi esnaf da memnuniyeti ve mutluluğunu ifade etti. 
5 BİN ESNAF RUHSATLANDI
Alanya Belediyesi Ruhsat Müdürlüğü 2014-2019 yılları arasında 5 bin 110 işyerine ruhsat verdi. En çok ruhsat 2015 yılında bin 508 esnafa verildi. En az ruhsat ise 2018 yılında 701 esnafa verildi. 2019 yılının ilk 9 ayında ise 912 esnaf ruhsatlandırıldı. 2019 yılının Eylül ayında 2018 yılının Eylül ayına verilen ruhsat sayısında iki kat artış görüldü.

banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali avcı
Ali avcı - 1 yıl Önce

Alanya belediyesi Sn Adem murat yücel e ve ruhsat ekibine teşekkürler herkezin ayaklarına sağlık emeği geçen herkese teşekkür ler (ruhsat sahbi)

SIRADAKİ HABER

banner107