banner84

Sağlıkçılar vatandaşları bilinçlendirdi

Dünya Kalp Günü kapsamında, ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi kal damar hastalıklarının önemine dikkat çekmek için stant açtı

Sağlıkçılar vatandaşları bilinçlendirdi

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dünya Kalp Günü kapsamında kalp damar hastalıklarının önemini vurgulamak adına poliklinik binası girişine bir stant kurdu.  Gün boyunca stantta, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, beslenme ve fiziksel aktivite konularında bilinçlendirme broşürleri dağıtıldı. Stantta, sağlık çalışanları tarafından hasta ve hasta yakınlarının tansiyon ölçümleri de yapıldı. Ölçüm sonuçları riskli görülen hastalar ise kardiyoloji polikliniğine yönlendirildi.  Etkinliğe farkındalığı arttırmak, dikkati çekmek adına hastane yönetimi ve Kardiyoloji Uzmanları da katılarak vatandaşları kalp hastalıkları konusunda bilgilendirdi. Hastane Başhekimi Prof. Dr. Hüseyin Lakadamyalı, kardiyovasküler hastalıkların küresel olarak bir numaralı ölüm sebepleri arasında yer aldığına dikkati çekti. 
'HALKIMIZI BİLİNÇLENDİRİYORUZ'
Prof. Dr. Lakadamyalı, ”Her yıl tüm dünyada yaklaşık 17,5 milyon kişi kalp hastalıkları nedeni ile hayatını kaybetmektedir. ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastane’si olarak kalp hastalığına sebep olan şartlara kitlesel olarak dikkati çekmek adına bir stant açtık. Amacımız kalp krizi belirtilerine dikkati çekmek, kalp krizi esnasında neler yapılabileceğine dair vatandaşları bilgilendirmektir. Bu kapsamda hastane yönetimi olarak hastalıklar konusunda halkımızı bilinçlendirmek ve farkındalığı arttırmak adına bu tür etkinliklerimize arttırarak devam ettireceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107