banner129

Sanayide seçim heyecanı

Sanayi esnafını seçim heyecanı sardı. Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi olağan genel kurulunu 22 Haziran Perşembe günü gerçekleştirecek

Sanayide seçim heyecanı
Gazipaşa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi toplantı salonunda saat 10.00 başlayacak seçimli genel kurulu, Sönmez Oto yedek Parça İşletmecisi Mevlüt Sönmez ile yeniden aday olması beklenen mevcut başkan Hüseyin Efe yarışına sahne olacak. Sanayi sitesinin sevilen ve genç girişimcilerinden Sönmez Oto yedek Parça İşletmecisi Mevlüt Sönmez, başkanlığına aday olduğunu açıklayarak tüm üyelerden destek istedi. Sanayi Sitesi'nin başıboş kaldığını ve hizmet görmediğini belirterek, daha iyi hizmet için aday olduğunu belirten Sönmez, "Aday olmamdaki öncelikli etken, dışarıdan yönetilmek istemiyorum. Sanayi ile hiçbir alakası olmayanların burayı yönetmesini doğru bulmuyorum. Sanayimizin bu yönetimden, hizmet görmediğini düşünüyorum. Aday olmamdaki en önemli neden ise, mevcut yönetim bizlere sormadan işyerlerimizin çatı katlarını güneş enerji panelinin kurulması için bir şirkete 10 yıllığına kiralanması kararı. Eğer biz bu yönetimi değiştirmezsek, bu karar onaylanacak. Ben dükkanımın üzerini on yıllığına tanımadığım birisine niye vereyim? Yarın iki gün sonra belediye bize ruhsat verdiğinde, dükkanımızın üzerine belki bir kat daha çıkacağız. Kendi dükkanımızın üzerini, kendimiz kullanmak istiyoruz. Aday olmamdaki öncelikli sebep budur. Ayrıca Sanayi Sitesi içerisinde güvenliğimiz yok ve güvenlik kameralarımız çalışmıyor. Bunun yanında sokak lambaları dahi yanmıyor ve bunun içinde gerekli çalışma yürütülmüyor. Mevcut Başkanımız Hüseyin Efe, Sanayi Sitesi'ne hiç uğramıyor diyebiliriz. Bizler günün her saatinde buradayken, başkanımızı bulmak hatta ulaşmak dahi oldukça zor oluyor. Sanayi içerisinde bir sorun olduğu zaman, biz ilgileniyoruz. Bu anlamda, mademki mevcut yönetim bir şeyler yapmıyor, onların yerine biz hizmet yapalım istedik. Sanayi Sitesi'nin yüzde 70'nin desteğini alarak aday olmaya karar verdim. Üyelerimizin beni istemesi ve ısrarcı olmaları sonrasında kesin olarak aday oldum" dedi.
SANAYİ SİTESİ HİZMET GÖRECEK
Sanayi Sitesi'nin hizmete ihtiyacı olduğunu vurgulayan Başkan Adayı Sönmez, "Sanayi Sitesi'ne hiç uğramadan başkanlık yürütülmez. Bizler sürekli olarak sanayi içerisinde olan insanlarız. Esnaflarımızın teveccühüyle başkan seçildiğimiz takdirde, sanayi içinde yaşanan sorunlara da el atacağız. Kameralar ve güvenlik problemini ortadan kaldıracağız. Esnafımıza daha rahat bir ortamda çalışma imkanı sağlayacağız. Sokak lambalarımızı onararak aydınlatma sorununu ortadan kaldıracağız. Özellikle Sanayi Sitemizin Alanya tarafında bulunan yan yoluna sıcak asfalt dökülmesi için gerekli çalışmaları yürüteceğiz. Mevcut Başkan Hüseyin Efe, Ramazan ayı dolayısıyla verdiğimiz iftar programına bile, 'Belki gelirim' dedi. Asıl olan Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkanı olarak bu yemeği kendisi organize etmeliydi. Ancak kendisi sanayiye dahi uğramıyor. Bunun gibi daha birçok sorunun çözümünde esnafımızın yanında olacağız. Sanayiciler Sitesi Kooperatifi başkan adaylığımda yönetimimde beni destekleyen bir birinden değerli çalışma arkadaşlarım var. Yönetimimin ve sanayi esnafının da desteğiyle başkanlığa adayım" diye konuştu. Sanayi Sitesi Kooperatifi Başkan Adayı Mevlüt Sönmez'in yönetiminde; Gazi Mercek İşletmecisi Hüseyin Canseven, Kia Servisi ve Yedek Parça İşletmecisi Süleyman Sertgöz, Kaplan Oto Tamirhanesi İşletmecisi Muzaffer Kaplan ve Yuva Mobilya İşletmecisi Remzi Özdemir yer alıyor.
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2017, 15:20
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107