banner84

Şebnem lösemiyle tanışma sürecini anlattı

Ocak ayında atlattığı lösemiye yeniden yakalanan Şebnem için, seferberlik sürüyor. Şebnem lösemiyle tanışma sürecini anlatırken, Kızılay da ilik bulabilmek için Alanya'nın doğusunda, batısında ve merkezinde çadır kurmaya devam ediyor

Şebnem lösemiyle tanışma sürecini anlattı

-Ayşe Yağmur MERCİMEK
Lösemiye karşı Türkiye'nin yeniden bilinçlenmesini sağlayan ve adeta bu hastalığa karşı seferberlik ilan edilmesinde öncü olan Alanya Postası Köşe Yazarı ve Alanya HEP Üniversitesi Eğitim Görevlisi Şebnem Köseoğlu'nun ilik arayışı sürüyor. Kızılay Şebnem ve onun gibi lösemi ile mücadele edenler için Alanya'nın dört bir köşesine çadırlarını kurmaya devam ediyor. 'Şebnem'e iyilik zamanı' adı altında başlatılan kampanyalar sayesinde, lösemi bilinci de yeniden gündeme geldi. Mücadelesi Alanya'da ve Türkiye'de geniş çaplı yankı bulan Şebnem için ilçede yeniden seferberlik başlatıldı. Yalnızca 3 tüp kan vererek, kök hücre bağışçısı olunabileceği hazırlanan afişlerde hatırlatılırken, bugün Anıt Meydanı'nda, 11 Eylül Çarşamba günü Avsallar Mahallesi Saat Kulesinde ve Konaklı Mahallesi Saat Kulesinde saat 11.00'dan 20.00'a kadar Kızılay, bağışçılar için çadır kuruyor. 
BAŞLAYIŞ SÜRECİNİ ANLATTI
Şebnem Köseoğlu, hastalığının başlayış süreci ile ilgili de konuştu. Sosyal medya üzerinden paylaştığı fotoğraflarla lösemiye karşı gülerek verdiği savaşı anlatan Köseoğlu, "Gecen sene bugünlerde diş etlerim davul gibi olmuştu. Alt tarafı diş taşı sorunum vardı. Daha doğrusu ben ve dişçim öyle zannediyordu. Sanırım ikimizin de diş bilgisi aynı seviyedeydi. Alanya'da emekliliği gelmiş, dişçilik dışında her işi yapan bir büyüğüme gittim. Zaten benden başka gideni de yoktu sanırım, ben de tanıdık diye gittim. Eski usul kancayla temizledikten sonra taşları, kanaması 3 gün durmadı. Ne yapayım diye kendisine sorunca internetten diş eti uzmanı bulmam gerektiğini önermesi üzerine, başıma gelen en kötü şeyin bu olduğunu zannediyordum.Sonra neyse ki tam da bugün, müthiş insan Mükerrem Hatipoğlu ile tanıştım. Tanıştığımız anda ben gülümserken o teşhisimi koymuş, tahlillerimi istemişti bile. Sonra ben öğrenene kadarki süreçte beni ve ailemi çok güzel yönetmiş, her konuda bize hem mesleki , hem de aileden biri olarak çok destek olmuştu. Hâlâ bi lösemiden kurtulup da hastası olamadığım için diş etlerim mahvolmuş hâlde. Kaçmak için ikinciye hasta oldum bile sanabilir. 
'YİNE UĞURLAYACAĞIZ'
Ben süreci bilmeden, ayağımda deniz terliği, çıkıp denize gireceğimi sanıyordum. İnatla da 'en birinci' t shirtumu de çıkarmıyordum. Teşhisim koyulana kadar da öyle gezmiştim 3 4 gün boyunca. Az daha zorlasak cımbızla alacaklardı üstümden. Sonra canım doktorum Burhan Hocam'la tanıştık. Tam güzel güzel iyileştirip yollamıştı ki, canım misafirime çok iyi bakmış olmalıyız, geri geldi. Neyse yine uğurlayacağız. Bu sene ekip de bayağı büyük. Seneye de bu zamanlar inşallah müthiş bir tatilin ortasında , tarihi gülerek anacağız" dedi.

banner140
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet şen
mehmet şen - 2 yıl Önce

geçmiş olsun Allah şifa versin ablam belki bir modelsiniz insanlara farkındalık için ama sizin imkanlarınız var?imkanları olmayanlar ne yapıyor ?

SIRADAKİ HABER

banner107