banner84

Şebnem süper kahramanını buldu

Alanya HEP Öğretim Görevlisi ve Alanya Postası Gazetesi Köşe Yazarı Şebnem'in ilik arayışı, son buldu. Şebnem için uygun ilik bulunarak, yeni bir süreç başladı. Duygularını sosyal medya hesabından paylaşan Köseoğlu, "Süper kahramanımı bulmama ve yakında onun kök hücreleriyle kavuşacak olmama sevinelim. Macera yeni başlıyor" dedi

Şebnem süper kahramanını buldu

-Ayşe Yağmur MERCİMEK
Alanya Hamdullah Emin Paşa (HEP) Öğretim Görevlisi, Alanya Postası Gazetesi Köşe Yazarı Şebnem Köseoğlu, geçen yıl Eylül ayında yakalandığı Lösemi'yi, gördüğü kemoterapi tedavisi ile Ocak ayında atlattı. Ancak yeniden Temmuz ayında nükseden lösemi ile Şebnem'in 2'nci kez savaşı başladı. Bu kez ilik nakli gereken Şebnem, tedavi süresi boyunca umudunu kaybetmeden etrafına gülücükler saçarak, tüm hastalara umut oldu. Şebnem'in kök hücre arayışında tüm Türkiye tek yürek olarak, kampanyalar düzenledi. Alanya dahil, Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde Kızılay Çadırlar kurdu, aynı zamanda Şebnem sayesinde farkındalık ve bilinçlendirme de oluşturuldu. Yaşanan sürecin ardından sonundan beklenen haber geldi. Şebnem için uyumlu ilik bulundu. 
'DERİN BİR OH ÇEKELİM'
Köseoğlu, yaşadığı sevinci sosyal medya hesabından duyururken zorlu sürecin asıl şimdi başladığını ifade etti. Köseoğlu, "Önce bir maşallah diyelim, sonra derin bir oh çekelim. Sonra da her şeyin yolunda gitmesi için dua ederken, süper kahramanımı bulmama ve yakında onun kök hücreleriyle kavuşacak olmama sevinelim. İtiraf edeyim, başıma ne gelecek bilmiyorum. Hatta iliklerime kadar korkuyorum da denebilir. Bu espiriyi hakettim bence.
'DUALARINIZLA HALLEDECEĞİZ'
İlik bulununca her şey hallolur sanıyordum, ama hayatımın en zor dönemine esas şimdi giriş yapıyormuşum haberim yokmuş. Ama sizin dualarınız, Meltem'in co-pilotluğu, ailemin sonsuz desteği ve dualarımız ile halledeceğiz. Malumunuz başaramayacağım işe adım atmak tarzım değil. Hep ne diyorum? Vücudum hasta olabilir, ama beynim asla.
'MACERA YENİ BAŞLIYOR'
Nakil oldu, her şey bitti diye bir şey yok. Fikir sahibi olmadan, bizden bir açıklama gelmeden yanlış ve kafanıza göre "oh her şey bitti" gibi düşünüp kendinizce yorumlar yapmayın. Tabii dualarınızı ve güzel dileklerinizi de eksik etmeyin. Illa merak ediyorsanız ilik nakli sürecini ilk 1yılın önemini google'a sorun. Aksine macera yeni başlıyor. Hatta en zoru şimdi diyorlar. Ilk 100 günü atlatmak en hayati kısmı. Birazı hastanede birazı evde ciddi bir tecrid yaşayacağız ailecek. Sonraki 6 ay ikinci varış noktamız. Ve ilk yılı tamamlayınca biraz daha normale döneceğim. Yani yol bayağı uzun. Ama halledeceğiz bunu da. Hiç merak etmeyin ben elimden geldiğince yine, her süreci buradan anlatacağım.
'HERKESE GÖSTERELİM'
Her zaman olduğu gibi bu süreçte de bana çokça dualarınızla destek olursanız çok sevinirim. Hep birlikte ilik nakli neymiş, üstesinden nasıl gelinirmiş görelim , herkese gösterelim bakalım. Ve yine söylüyorum. Bu dönemde telefonları cevaplamayacağız ailece, zorlamayın lütfen keyfimiz gerçekten yerinde. Ben sadece mesajlara cevap vereceğim, hatta güzel mesajlarınızı bekliyorum. Böyle bir alana ailemin de, benim de hakkımız var. Anlayışınız için teşekkür ederim:) Bu süreçte bir de aklım ailem daraldı mı sorusunda kalmasın değil mi?" dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2019, 15:43
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107