banner84

Şehidimiz Güzel ve Sural'ın adı yaşatılacak

Alanya Belediye Meclisi'nin olağan toplantısında Şehit İlyas Güzel ve Alanyasporlu futbolcu Josef Sural’ın isimleri belirlenen park ve spor alanlarına verildi. Toplantıda Alanya Belediyesi'nin maliyeye olan 5.5 milyon liralık borcuna karşı ise tapu devri gerçekleştirildi.

Şehidimiz Güzel ve Sural'ın adı yaşatılacak

-Özgür YILMAZ
Alanya Belediye Meclisi, Adem Murat Yücel başkanlığında 2 oturum halinde gerçekleştirildi. Toplantı MHP’li Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel başkanlığında mazeret bildirerek katılım gösteremeyen 3 üyenin yokluğunda gerçekleştirildi.Meclisin açılışında grup sözcüleri ve Başkan Yücel, 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı, 24 Temmuz Basın Bayramı ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajları okundu. İYİ Parti grup sözcüsü Hacı Mevlüt Zavlak, konuşmasında geçmişte FETÖ için methiyeler düzenlerin serbest dolaşmaya devam etmesini eleştirdi.
İSİMLERİ YAŞATILACAK
Meydan, Cadde, Sokak, Park Tesis ad verme komisyonun teklifi ile Milli Egemenli Stadyumu yanında BMX pisti yerine inşa edilen spor tesisine şehit İlyas Güzel, Cikcilli Mahallesi Hamdullah Emin Paşa Üniversitesi altında inşa edilen park ve spor alanına ise trafik kazasına vefat eden Alanyasporlu Josef Sural’ın isminin verilmesi oy birliği kabul edildi. 
OY BİRLİĞİ İLE ONAY VERİLDİ
Meclis gündemine ara verilerek yapılan 2’nci oturumda ise Alanya’da Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okulların sınırları içinde, kalan ancak mülkiyeti Alanya Belediyesi'ne ait 7 eğitim kurumunda bulunan 7400 metrekare arsanın devri oylandı. Hazine ve Maliye Bakanlığına olan borçtan düşülmek üzere bilirkişi değerlenmesine göre 5 milyon 339 bin 195 bedel biçilen arsaların devrine oy birliği ile onay verildi.
KÖYLÜ PAZARI VE HAYVAN PAZARI KURULACAK
Meclis gündeminde yer alan bir diğer konu ise tarım sektörü ile ilgiliydi. 2 madde olarak ele alınan konular oy birliği ile meclisten geçti. Kırsalın üretime teşvik edilmesi için Alanya'da bulunan diğer pazar yerlerinin haricininde köylü pazarı kurulacak. Böylelikle köylü ve tüketici direkt buluşturulmuş olacak. Aynı zamanda hayvan pazarı kurulması maddesinin kabulü ile Alanya Ziraat Odası ve Alanya Belediyesi işbirliğiyle küçükbaş, büyükbaş hayvanlar 15 günde bir kurulacak pazarla tüketiciye ulaştırılacak.
ABT TEBRİK EDİLDİ
Mecliste aynı zamanda Alanya Belediye Tiyatrosu'nun elde ettiği son dönemdeki başarıları meclis üyeleri tarafından tebrik edildi. Tiyatro Müdürü Hüseyin Çinal, Alanya’nın hafızasını tazeleyen ve yarınlara bırakılacak önemli miraslar arasından olan kitapları yayıncı kuruluş olarak Alanya belediyesinin çıkarttığını belirterek son çıkan ve basıma hazırlanan kitaplarla ilgili bilgi verdi.
DEMİRCİ TABELA KİRLİLİĞİNE DİKKAT ÇEKTİ
Dilek ve temenniler bölümünde ise CHP sözcüsü Erkan Demirci özellikle Dimçayında yaşanan tabela kirliliği konusunda çalışma yapılması önerisinde bulundu. Başkan Yücel, Gökbel Yaylası yağlı pehlivan güreşlerine meclis üyelerini davet etmesiyle oturum sona erdi.
 

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 20:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107