banner84

Servisçiler C'leniyor

Gazipaşa'da tahsis belgesini alarak işlemlerini tamamlayan hak sahipleri araçlarına C plakalarını takmaya devam ediyor

Servisçiler C'leniyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi(UKOME), korsan taşımacılığa son vermek amacıyla merkez dışı ilçelerdeki servis araçlarına tahdit getirdi. Bu kapsamda Gazipaşa'dan C plaka almaya 115 taşımacı hak kazandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, Gazipaşa'dan C plaka almaya hak kazanan taşımacıların dosyalarını incelemeye başladı. Yapılan incelemelerin ardından, Gazipaşa Hizmet Birimi tarafından C Plaka Tahsis Belgeleri’nin dağıtımına, 2016 Aralık ayının ikinci yarısından itibaren başlandı. İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği'nde işlemlerini bitiren hak sahipleri, Gazipaşa Ulaştırma Hizmetleri Odası'nda basılan plakaları alarak araçlarına takıyor. Gazipaşa'da ki 115 hak sahibinden 77'si aracına C plakası taktı. Gazipaşa’da C plaka almaya hak kazanan 115 kişinin 180 gün içerisinde araçlarına plakalarını taktırmaları gerektiği bildirildi.
DENETİMLER BAŞLADI
Bir yandan C plaka dağıtımına başlanırken bir yandan da Gazipaşa’da taşımacılık yapan araç sahiplerine yönelik denetimler sıklaştırıldı. Artık, C plakası olan araçlar yolcu taşıyamayacağı gibi yolcu taşımacılığı yapan araç sahipleri de öğrenci taşıyamayacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı Ulaşım Denetim Ekibi, Gazipaşa’da haftanın belirli günlerinde gerçekleştireceği denetimlerle korsan taşımacılığın da önüne geçmeyi hedefliyor. 
BÜYÜKAKÇA: HAYIRLI OLSUN
Gazipaşa Hizmet Birimi Şube Müdürlüğü’nden Tahsis Belgesi’ni teslim alan hak sahiplerinin araçlarına C plakalarını takabileceklerini bildiren Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa Koordinatörü Ahmet Büyükakça, “Büyükşehir yasası ile birlikte ulaşım hizmetleri de Antalya Büyükşehir Belediyemize devredildi. Biliyorsunuz, şehir içi ulaşım hizmetlerini artık Büyükşehir Belediyemiz devraldı. Ulaşımda yeni bir dönemi başlattık. Daha önce Alanya-Gazipaşa hattında çalışan D4 Yetki Belgesi’ne sahip S.S Gazipaşa 171 Nolu Minibüsçüler ve Küçük Otobüsçüler Kooperatifi’ne kayıtlı araçlar, şehir içinde belirlenen rotasyon dahilinde 12 güzergaha ulaşım hizmetini sağlamaya başladı. Bunun yanında Ekspres Antalya seferleriyle de vatandaşlarımız kısa sürede Antalya’ya ulaşabiliyor. Son olarak C Plakaların dağıtımına da başlamış bulunuyoruz. Gazipaşa’da öğrenci, ücretsiz servis ve personel taşımacılığı yapan esnafımıza C plakaları hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2017, 15:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107