banner84

'Sevgi izi' ile sevdiklerinizin hayatını kurtarın

Zihinsel engelli olan, alzheimer veya benzeri rahatsızlıkları bulunan vatandaşların kaybolma durumlarında kolayca bulunmaları için başlatılan 'sevgi izi' projesine desteğini Alanya'da Nordic Tattoo sürdürüyor

'Sevgi izi' ile sevdiklerinizin hayatını kurtarın

-Haber Merkezi
Zihinsel engelli olan, alzheimer veya benzeri rahatsızlıkları bulunan bireylerin ailelerinin uzun yıllarca onların kaybolma korkusuna çözüm olan 'sevgi izi' projesi tüm Türkiye'de devam ediyor. www.benibuldular.com sitesi üzerinden yakınlarının kaybolmasından endişe eden aileler, iletişim adres ve telefonlarıyla formu dolduruyor. Form sonrası siteden kendilerine bir numara verilerek, kaybolmasından endişe edilen kişinin sol bileğinin üzerine işleniyor. Engelli bireyin güvencesi olan Sevgi izi projesini ise Alanya'da yalnızca 2 dövmeci gerçekleştiriyor. 
ÜCRETSİZ YAPILIYOR
Dövme sektöründe farkını ortaya koyan, uzun yıllardır Atatürk Caddesi üzerinde ilçeye hizmet veren Nordic Tattoo da sevgi izi projesine destek veriyor. Sevgi izi ile Alanya halkının sevdiklerini güven altına alan Nordic Tattoo, engelli bireyler için sevgi izi numaralarını ücretsiz olarak yapıyor. Projenin destekçisi olan Nordic Tattoo sahibi Mehmet Kaçmaz konu ile ilgili konuşarak, projede yer almaktan mutlu olduğunu, Alanya'daki tüm engelli ve sevgi izi yaptırması gerekenlerin işletmesinde ücretsiz olarak bu hizmetten yararlanabileceğini söyledi. 
HİJYEN ÖNEMLİ
İşletmesi hakkında da bilgi veren Kaçmaz, dövme yapımında hijyenin çok önemli olduğuna dikkat çekti. Kaçmaz, "Dövme sektörüne uzun yıllardır hizmet ediyoruz. Hijyen konusunda dikkatliyiz. Dövmeci arkadaşlarımızın hepsi titizlikle sanatlarını yapıyorlar. Yerli yabancı tüm müşterilerimizden iyi işçiliğimiz ve hijyenimizle aldığım tam notla, sektördeki yerimizi korumaya devam ediyoruz" dedi. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107