banner84

Sevgiliye çiçek yok

14 Şubat Sevgi Gününüz kutlu olsun değerli izleyenler. Sevginin en güzel anlatımı çiçekler, Sevgililer Günü’nün baş tacıdır genellikle. Gelin görün ki bu yıl, ekonomik kriz ve alış veriş tercihlerindeki değişim nedeniyle çiçekçiler 14 Şubat’tan beklediğini bulamadı. 

Sevgiliye çiçek yok

-Alkın BİRİCİK

Sevgililer Günü’nde, genelde her hediyenin yanında alınan en özel sevgi ifadesidir çiçek. 14 Şubat’larda genellikle çok özel hazırlıklar yapan çiçekçiler bu yıl geçen yıllardaki bigi heyecanlı değildi. Gündoğdu Çiçeklik çalışanı Tayadcan Hido, “Sosyal dünyadaki krizi baz aldığımızda dolar endeksi olarak tabiat itibariyle ürün alımı üreticinin yaşamış olduğu sorunlar ve benzeri nedenler ile maliyet yükselmekte. Bizde tüketiciye karşı baya zor durumda kalmaktayız. Örneğin gülün dükkan maliyeti 10 lirayı bulunmaktadır. Buket olarak biz 20-25 liraya vermek zorunda kalıyoruz. Şu da 3 gül 45-50 lira. Tüketici ile aramızda sıkıntı yaşıyoruz. Maliyet yüksek oluyor, taşıması, KDV'si ve benzeri. Halbuki KDV oranının düşürmesi lazım. Bunların üreticinin korunması lazım. Ekonominin dengesine gelmesi lazım ki toplum mutlu olabilsin. Bizde iyi hizmet verebilelim. Fakat maliyet yüksek olduğunda, gelir gideri karşılamadığı için toplum nezdinde bizler zor durumda kalıyoruz küçük esnaflar olarak" diyerek 14 Şubat’ın beklentileri karşılamadığını söyledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tayadcan Hido Bi̇numut
Tayadcan Hido Bi̇numut - 5 ay Önce

Maalesef günlerdir çok yönlü hazırlıklarımız,emeklerimizle toplumun yüzünün gül(e)meyişi nedeniyle herkes hüsrana uğradı,yani salt biz Çiçekçi emekçileri değiliher türlü toplum kesiti çok yönlü zararda diyebiliyorum.tayadcan@hotmail.com.tr

SIRADAKİ HABER

banner107