banner84

Sokaklarda in cin top oynuyor

Türkiye, corona virüsü önlemleri kapsamında çalışmalarını sürdürürken, yapılacak faaliyetlere de geçici süreliğine durdurma kararı getirdi. Alanya'da bulunan sinema, kafeterya, kahvehane gibi kapalı alanlar corona virüs önlemleri kapsamında kapatıldı. Alınan kararların ardından Alanya sokakları boş kaldı.

Sokaklarda in cin top oynuyor

-Alkın BİRİCİK

Alanya’da korona virüsü tedbirleri kapsamında kapatılan yerlerin ardından binlerce üniversitelinin bulunduğu Alanya’da cadde ve sokaklar boşaldı, esnaflar ise müşterisiz kaldı. Çin'de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı saran yeni tip korona virüsü tedbirleri ardından cadde ve sokaklar boş kaldı. Bazı esnaflar da müşterisiz kalınca kepenk kapattı. Alanya adeta sessizliğe büründü. Salgın öncesi yerli ve yabancı turistlerin akın ettiği Alanya'ya gelen turist sayısında gözle görülür düzeyde düşüş yaşandı. Şehir merkezinde incin top oynarken esnaf ise bu duruma "Devletin bir bildiği vardır, can sığlımız daha önemli" diyerek cevap verdi.
'HARFİYEN UYUYORUZ'
'Bu yapılanlar bizlerin sağlığı için yapıldı' diye konuşan Hüseyin Gümüşlü, "Bu yapılanlar bizlerin sağlığını düşünerek yapıldığı için devletimizin aldığı bütün kararlara harfiyen uyuyoruz ve destekliyoruz. Ne gerekiyorsa yapalım. Bizleri biliyorsunuz bu tür badireleri biz çok atlattık. Türk milleti her zaman böyle zamanlarda sımsıkı birbirine sarılır. Bunuda bu şekilde atlatacağız” dedi.
'BU SORUNU HEP BERABER ÇÖZERİZ'
'Şuan işin maddi boyutunu düşenecek durumda değiliz' diyerek düşüncelerini aktaran Süleyman Türköz, "Şimdi baktığımız zaman küresel bir sorun var ortada, bu sorunu da bir sağlık bakanlığının veya hükümetin kafeleri kapatılmasıyla çözebileceği bir sorun değil. Bunu hep beraber çözebiliriz, şu anda turizm gelirlerini düşünecek durumda da değiliz. Biz ülke olarak elimizden gerekeni yapıp hep beraber bu işin üstesinden geleceğiz. Bizim vekilimiz Allah var başka da bir şeyimiz yok” dedi.
'BU SENE MUAMMA'
Cihan Demirarslan, "Şimdiki zamanı değerlendirirsek normal sezonda olması gereken durum ama gelecek Nisan ayını çok felaket etkileyeceğini düşünüyorum. 20 ülkede uçuş yasağı var ve bunun da geçici bir durum olduğunu düşünüyorum. 17 Nisan’dan sonra uçuşlar açılsa bile sınırlama getirileceğiniz düşünüyorum. Yani bu sene bir muamma, ne olacağı belli olmayacak bir durumla karşı karşıyayız” diye konuştu.
'ÜZÜLDÜK AMA YAPACAK BİR ŞEY YOK'
Bu durumdan dolayı üzgün olduğunu belirten Yasin Akça, "Bu konu hakkında biraz üzgünüz, çünkü insanlarımız kiralar veriyor, evlerini geçindiriyor, çocuk okutuyorlar.  Yani bu yüzden dolayı hepimiz üzüldük ama yapacak hiçbir şey yok. Bizim ülkemiz değil dünyanın her tarafında olan bir şey olduğu için ödemesi olanlara alacaklı olanlar biraz esneklik yapmaları lazım. Bu konuda birbirimizi idare edeceğiz. Yapacak hiçbir şey yok atlatacağız” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 23:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107