banner84

Sural sergide anılıyor

Trafik Haftası nedeniyle TESK ve TŞOF tarafından ortaklaşa organize edilen ‘Trafikte Kaybettiğimiz Değerler’ adlı sergi TESK Sanat Galerisinde açıldı. Açılan sergiye Alanyasporlu Futbolcu Josef Sural da dahil edildi

Sural sergide anılıyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Konfederasyon olarak, trafik kurallarına uymamanın doğurduğu sonuçlara dikkat çekmek için trafik kazalarında kaybedilen toplumun yakından tanıdığı isimleri ‘Trafikte Kaybettiğimiz Değerler’ isimli sergide her yıl olduğu gibi bu yıl da andıklarını söyledi.

'1 MİLYONUN ÜZERİNDE TRAFİK KAZASI'

Trafik kurallarına uyma bilincinin oluşması için Trafik Haftası'nın beklenmemesi gerektiğini vurgulayan Palandöken, "Her yıl 1 milyonun üzerinde trafik kazası meydana geliyor. 2009’da 1 milyon 53 bin 346 kazada 201 bin 496 vatandaşımız yaralanırken, 2017’de 1 milyon 202 bin 716 kazada 300 bin 383 vatandaşımız yaralandı" dedi.

SERGİDE ANILIYORLAR

TESK Sanat Galerisinde açılan sergiden bahseden Palandöken, "Trafik kurallarına uyulmasıyla birlikte bu kazaların önüne geçilmesi adına farkındalık oluşturmak istiyoruz. Trafik kazaları can alırken üne, şöhrete, yaşa, mekana bakmıyor. Bu ay Antalya’nın Alanya ilçesinde yaşamını yitiren Aytemiz Alanyaspor oyuncusu Josef Sural’ı da trafik kazasında kaybettik. Kaybettiğimiz değerler arasında Vali Recep Yazıcıoğlu, futbolcu Metin Oktay, sanatçı Kerim Tekin, Barış Akarsu, Kıvırcık Ali, gazeteciler Ercan Arıklı, Ahsen Çetiner, oyuncu Erdal Tosun yani futbolcularımızdan siyasetçilerimize, şarkıcılarımızdan gazetecilerimize kadar birçok önemli isim var. TESK olarak trafik kazalarına kurban verdiğimiz 89 ünlü değerimizi konfederasyonumuz binasında yer alan Sanat Galerimizde sergi ile anıyoruz. ‘Trafikte Kaybettiğimiz Değerlerimiz' sergimiz 11 Mayıs 2019’a kadar vatandaşlarımızın ziyaretlerine açık olacak" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107