banner84

Tabela değil ucube panolar

Büyükşehir ve Alanya Belediyesi, ilçenin sokak ve caddelerine çeki düzen vermek için düğmeye bastı. Şimdi ise gündeme şehir merkezinde bulunan işletmelerin eskimiş ve görsel estetiği bozan tabelalar geldi. Vatandaşlar, merkezde bulunan tabelaların eşit ve nizami olmasını istiyor

Tabela değil ucube panolar

-Burcu MUTLU
Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Alanya Belediyesi, ilçede ortak çalışmalar yaparak güzelleştirmeye devam ediyor. Şehrin bütünlüğünü ve disiplinini sağlamak adına yürütülen ortak çalışmalarda son olarak Atatürk Caddesi üzerinde bulunan işletmelerin önünde bulunan masalar ve sandalyeler kaldırıldı. Görsel olarak kargaşaya neden olan durumun ortadan kalkmasıyla, turistlerin ve vatandaşların cadde ile sokaklarda rahatça dolaşmaları sağlandı. 
KENTİN GÖRSELLİĞİNE GÖLGE DÜŞÜRÜYOR
Yapılan bu ortak çalışmanın ardından, şimdide görsel bütünlük için gözler şehir merkezindeki tabelalara çevrildi. Vatandaşlar, ilçenin merkezinde görüntü kirliliğine neden olan, eskiyen ve kırık dökük olan tabelalar için iki belediyeden destek bekliyor.  Eskimiş, paslanmış, renkleri solmuş tabelalar hem görsel açıdan rahatsız ediyor hem de tehlike saçıyor diyen vatandaşlar, “Turizmin en önemli merkezlerinden olan Alanya’ya yakışmıyor. Paslanmış, renkleri sararıp solmuş, yarım yamalak takılmış tabelalar bizleri rahatsız ediyor. Hem kalitesiz, basit bir yer imajı veriyor bizim için hem de tehlike saçıyor. O eskimiş tabelaların ne kadar yıldır oralarda durduğu belli değil. Bir anda sert rüzgarda, yağmurda onların yerlerinden çıkıp birilerinin üzerine düşme ihtimali de var. Allah korusun bir çocuğun bir turistin başına düşse, kim verecek bunun hesabını. ‘Tabela işte rüzgarda düşmüş. Yazık oldu’ diyerek geçiştirilecek. Madem Alanya Belediyemiz ve Antalya Büyükşehir Belediyemiz ortak çalışmalar yapmaya başladılar, madem ki şehrimizi en güzel hale getirmek için çalışıyorlar. Bir an evvel bize göre bu soruna da bir el atsınlar” diyerek sıkıntılarını dile getirdiler. 
‘TABELA DEĞİL RESMEN UCUBE HEPSİ’
Eskimiş tabelaların Alanya’nın siluetine yakışmadığını belirten vatandaşlar, “Dükkan sahipleri madem iş yeri açıyorlar, oradan para kazanıyorlar. Dükkanlarda madem para kazanıyorlar biraz da içine özen gösterdikleri kadar dışına da özen göstersinler. Nemden, yağmurdan harap olmuş bu tabelaları da belli sürelerle değiştirsinler. Bu asılı olan şeyler bize göre tabela değil resmen ucube. Alanya Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi bu tabelalara da bir an evvel el atmalı. Kaliteden, kaliteli turistten bahsediyorsak önce kendi noksanlarımızı düzeltmeliyiz. Yarım yamalak hizmet, yarım yamalak bir tatil vaat ettiğimiz insanlardan da kalite bekleyemeyiz, kimse kusura bakmasın” diye konuştular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107