banner84

Tartışmalı kapıda kapan tepkisi

ALKÜ Eğitim Araştırma Hastanesi’nin Başhekimlik binasına kurulan kapan bir turistin aracının lastiklerini patladı. Türkçe olarak bırakılan “Kapan var” yazısını anlamayan turistin yaşadıkları yeni bir tartışmayı da gündeme getirdi. İddiaya göre, başhekimlik yoluna açılan kapı projede yok.

Tartışmalı kapıda kapan tepkisi

-Özgür YILMAZ
Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim Araştırma Hastanesi’nin Başhekimlik binası yanında açılan çıkış kapısı projede bulunmadığı halde açıldığı gerekçesiyle şikayetlere konu olmuştu. Sadece çıkış yapılan kapıdan giriş yapılmaması için bir süre önce de araç lastiklerini patlatan kapanlar kuruldu. İlçede yerleşik yaşayan bir turist kapıdan giriş yapmak isteyince aracının lastikleri patladı. 
YAZILAR SADECE TÜRKÇE
Çevrede bulunan vatandaşlar sürücünün yanına giderek kapandan neden geçmeye çalıştığını sorunca sürücünün yabancı olduğu ve “Kapan var” tabelalarını okuyamadığı da anlaşıldı. Patlak lastiklere rağmen aracına binen turist olay yerinden uzaklaşırken vatandaşlar duruma tepkiliydi. Çok sayıda “Dikkat kapan var” yazısına rağmen yazıların sadece Türkçe olmasına tepki gösterenler, “İlçemizde binlerce yerleşik yabancı ve tatilci yabancı turist var, Alanya global bir şehir tabelaların global dil olarak kabul edilen İngilizce ile de yazılması gerekiyor” diyerek tepkilerini dile getirdiler. 

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107