banner129

TCG Yıldırım Alanya’ya demirledi

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na ait TCG Yıldırım, 30 Ağustos Zafer bayramı etkinlikleri çerçevesinde Alanya'da vatandaşın ziyaretine açıldı.

TCG Yıldırım Alanya’ya demirledi

Asiye ELİAÇIK 

Özgür YILMAZ 

Doğu Akdeniz'de sondaj çalışmaları çerçevesinde görev yapan TCG Yıldırım (F-243) savaş gemisi, Alanya Limanına demirledi. Deniz Kuvvetleri Komutanlığının emri doğrultusunda geldiği Alanya'da protokol ve vatandaşlar tarafından ziyaret edildi. Geminin ilk ziyaretçileri Alanya Gençlik Merkezi öğrencileri ve basın mensupları oldu. Gemi komutanlığında görevli rütbeli personel, ziyaretçilere geminin teknik özellikleri, manevra kabiliyeti, kara sularının önemi gibi gizlilik teşkil etmeyen konularda bilgi verdi.
Gemiyi ziyaret edenler ise izin verilen alanlarda sık sık hatıra fotoğrafı çektirdi. Tur teknelerinde eğlenen vatandaşlar ve tek çalışanları, ıslıklar, Türk Bayrağı ve marşlarla gemiyi selamladı.
Yoğun ilgi gören gemi ziyareti esnasından vatandaşlar ise, sadece askeri gemilerin limana yanaştığı günler ve kabotaj bayramında halka açılan iskeleye ayak basmanın mutluğunu da yaşadı. Gemi saat 17’ye kadar ziyaretçi kabulünün sürdürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107