banner84

Trafiğin en büyük sorunu otopark

Alanya Postası Gazetesi olarak vatandaşlara trafikte yaşadıkları sorunları sorduk. 130 bin aracı bulunan Alanya'nın en büyük sorunu otopark. 

Trafiğin en büyük sorunu otopark

Figen YAYLA 

Son yıllarda giderek araç sayısının arttığı Alanya'da, 53 bin otomobil, 47 bin 53 motosiklet, 22 bin kamyonet, bin 920  minubüs, bin 173 olmak üzere toplamda 130 bin araç bulunuyor. Mevcut nüfusu yaklaşık 300 bin olan Alanya'nın ve yaz sezonuyla birlikte nüfusu 1 milyonu buluyor. Bu nedenle de özellikle yaz aylarından trafikte büyük yoğunluk yaşanıyor. Alanya Postası Gazetesi olarak, vatandaşlara trafikte yaşadıkları sorunları sorduk, vatandaşlar da en büyük sorunun otopark olduğuna değindi. 
'YOLLAR DARALIYOR'
Ahmet Akyol, "Araç sayısı giderek artıyor ve bu sebeple yollar artık yetersiz kalıyor. Alanya'da araç sayısı çok fazla. Yazın daha da çok oluyor. Araç sayısı arttığı şehirde yollar daralıyor. Bu nedenle trafikte sıkıntı yaşanıyor. Yol boyunca da her tarafa otapark yapıldığı için de  trafik sıkışıyor" diye konuştu. 
'OTOPARK SORUNU VAR'
Burhan Han, "Benim aracım yok ama park sorununun yaşandığını görüyoruz. Ama bence Alanya yaşanabilir bir kent. Çok fazla bir sorun yok. Ben 30 yıldır buradayım ve Alanya'da yaşamaktan mutluyum" ifadelerini kullandı.  
'ARAÇ KULLANMASINI BİLMİYORLAR'
Selahattin Kaplan, "Alanya’da insanların ehliyeti var ama doğru dürüst araç sürmesini bilmiyorlar. Bu sürücülerin 100 tanesinden 90 tanesini büyükşehir trafiğine girse sıkıntı çekerler. Şoförlükleri var ama sadece direksiyon çeviriyorlar. Sinyal nasıl verilir,  nasıl park edilir bilmiyorlar, alakaları yok. Alanya'da  park sorunu var. Bu sorun da motosikletle çözülebilinir. Çünkü motosiklet trafiği sıkıştırmaz ve kolay park edilir, yer kaplamaz. Ama trafikte araçlar motosikleti sıkıştırıyorlar" şeklinde konuştu.
'TİCARİ ALANLARDA PARK YERİ EKSİKLİKLİĞİ VAR'
 Özden Yazıcı, "Alanya’da  en fazla park sorunu var. Özellikle  ticari alanlarda ve pazar gibi konumlarda  arabaların park yeri eksikliği var. Bu konuda sıkıntı yaşanıyor. Ama bu sorun sadece burada değil Türkiye'nin bir çok yerinde yaşanıyor. Bunun için esnafa da yardımcı olunması gerekir" dedi
'KALDIRIMLARDA YÜRÜNMÜYOR'
Serdar Doğan, "Bence Alanya'nın en büyük sorunu otopark. Her cadde, her sokak park yapılan araçlarla dolu. Bunun yanında kaldırımlardaki, çöp tutuları, lamba direkleri, ağaçlar var. İnsanlar kaldırımlarda yüremekte sıkıntı çekiyor" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Nisan 2019, 23:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner107