banner84

Türk Ordusu'na dualarla destek verdiler

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekâtı'nın zaferle sonuçlanması için Alanya Müftülüğü tarafından Oba Merkez Cami'nde Sabah Namazı Buluşması düzenlendi.

Türk Ordusu'na dualarla destek verdiler

-Haber Merkezi
Alanya Müftülüğü tarafından Oba Merkez Cami'nde düzenlenen Sabah Namazı Buluşmasına Alanya Müftüsü Dr. İhsan İlhan başta olmak üzere çok sayıda genç ve vatandaş katıldı. Program kapsamında sabah namazından önce Fetih Suresi okundu, sabah namazının cemaatle kılınmasının akabinde İlçe Müftüsü Dr. İhsan İlhan tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı, salavat ve tesbihatlar getirildi. İlhan’ın milletine, bayrağına, ezanına, vatanına, devletine sahip çıkmak üzere canlarını feda eden aziz şehitlerimiz olmak üzere, vatanımızı, bölgemizi ve huzurumuzu tehdit eden terör yapılanmalarına karşı güvenlik güçlerimizin başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için yapmış olduğu duaya hep birlikte amin denildi.
'DUALARIMIZLA DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ'
Program Oba Merkez Cami İmam Hatipliği tarafından katılımcılara kahvaltı ikramıyla sona erdi. Programla ilgili bilgi veren İlhan, "Vatanımızı, bölgemizi ve huzurumuzu tehdit eden terör yapılanmalarına karşı güvenlik güçlerimizin başlattığı Barış Pınarı Harekatı’nın zaferle sonuçlanması için Oba Merkez Cami'nde sabah namazında buluşarak Fetih Suresi okuyup ardından kahraman Mehmetçiğimize dualar ettik.Harekat boyunca ilçemiz genelindeki tüm camilerimizde sabah namazında Fetih Suresi okuyup Mehmetçiğimize dualarımızla destek olmaya devam edeceğiz.
'RABBİM ORDUMUZU MUZAFFER KILSIN'
Rabbim ezanlarımızı susturmak isteyenlere, şanlı bayrağımızı indirmek isteyenlere, vatanımızı bölmek isteyenlere asla fırsat vermesin, dinimizin, milletimizin bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici fitne ve fesatlardan milletimizi, memleketimizi muhafaza eylesin. Birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi bozmak isteyenlere asla fırsat vermesin, ordumuzu muvaffak ve muzaffer kılsın” dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 17:14
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107