banner84

Vatandaşların istek ve önerileri dinleniyor

İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda vatandaşların istek ve önerilerini dile getirebilmeleri amacıyla, her ay düzenli olarak yapılacak olan Halk Günü Toplantısı, İlçe Kaymakamı Nurullah Kaya başkanlığında yapıldı

Vatandaşların istek ve önerileri dinleniyor
Saat 10.00’da Kültür Merkezi'nde gerçekleşen Halk Günü Toplantısı'na, Belediye Başkan Vekili Mustafa Avcı'nın yanısıra İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Kürşat Çilek, Emniyet Müdürü Tayfun Ilgaz, kurum amirleri ve yok denecek kadar az sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşların sorunlarını ilk elden öğrenebilmek amacıyla düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Kaymakam Kaya, "Bu toplantılarla birlikte toplumdaki farklı düşünceleri anlamaya çalışıyoruz. Kurum amirlerimize, muhtarlarımıza, Sivil Toplum Kuruluşlarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gazipaşa'mızda gerekli hassasiyeti gösteren ilçelerimizden birisi. Bazen toplanıyoruz. Öğrenci gelmese de öğretmen dersi yapmaya devam ediyor. Gelecek ay daha iyi olması temennisiyle toplantıyı açayım. Bundan sonra davulla 'Ey ahali duyduk duymadık demeyin toplantı var' diyerek tellal çıkaracağız" şeklinde konuştu.
YÜRÜYEN MERDİVEN VE AYDINLATMA
Haber merkezimiz tarafından dile getirilen, "Akşam geç vakitte hastaneye giden yolun aydınlatması yok. Vatandaşlardan bu konuda şikayet alıyoruz" şeklindeki konuya cevap veren Kaymakam Kaya, "TEDAŞ tarafından en kısa sürede çalışma yürütülecek ve hastane yolunun ışıklandırma sorunu kalmayacak. İlk geldiğim zamanlarda hastaneden bahsedemiyordum. Şimdilerde ise Başhekimimizi ne zaman görsem bir hekimin daha geldiğini müjdeliyor. Kendilerine de buradan teşekkür ediyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum" dedi. Bir vatandaşın, otogarın yanında bulunan üstgeçide yürüyen merdiven ya da asansör istemiyle ilgili dilekçesini de yanıtlayan Kaymakam Kaya, "Gazipaşa’mız yeni şekilleniyor, yeni yapılanıyor. Engelli bir vatandaşımızın buradan sahile kadar rahatlıkla hem görme hem yürüme açısından ulaşımını sağlamalıyız. Kaldırımlarımızın eğimlerini kodları ayarlamalıyız. Hepimiz bir engelli adayıyız. Engelli bir vatandaşımızın Hasdere'deki evinde iftar yaptık. Mahalleye sıcak asfalt gelmiş, akülü bir engelli aracı var. Önceden sokağa çıkıp geldiğinde 3 gün kendine gelemediğini söylüyor. Şimdi sıcak asfalt geldiği için her tarafa gittiğini ve hiç yorulmadığını belirtiyor. Onun bu mutluluğuna, yaptığımız hizmetin bedeli ne olursa olsun değdi. Vatandaşımızın mutluluğu, hepimizi mutlu ediyor" diye konuştu.
RAMAZAN'DA ASAYİŞ OLAYLARI AZALDI
Toplantının ikinci bölümünde ise muhtarların katılımıyla güvenlik toplantısı yapıldı. Ramazan ayında asayiş olaylarının azaldığına dikkat çeken İlçe Kaymakamı Kaya, "Demek ki Gazipaşa'da Ramazan ayı hissediliyor ve yaşatılıyor. Müftülüğümüzün, Gençlik ve Spor müdürlüğümüz ile belediyemizin sosyal aktiviteleri var. Çocuklarımızı bu aktivitelere yönlendirmemiz gerekmektedir" dedi. Toplantıda söz alan Kırahmetler Mahallesi Muhtarı Kısmet Ceylan, yaz aylarında seyyar satıcı ve hurdacıların mahallelerine girmesini istemediklerini belirterek, "Vatandaşlar yaylalara gittikleri için kırsaldaki mahalleler çok sakin oluyor. Bu insanların ne niyetle geldiğini bilemiyoruz. Organ mafyası, kaçakçılıktır gelenin ne niyetli olduğunu bilemiyorsun. O nedenle yaz aylarında gelmesinler. Organ mafyası, kaçakçılıktır gelenin ne niyetli olduğunu bilemiyorsun" şeklinde konuştu. Konuyla ilgili söz alan Kaymakam Nurullah Kaya, "Dilekçeyle Gazipaşa Belediyesi'ne başvurduğunuz zaman Zabıta Müdürlüğü marifetiyle tabela asıp, onu yasak kapsamına aldırabilirsiniz. Bu yasağı da jandarmaya bildirmek kaydıyla takibinde yardımcı olabiliriz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2017, 14:30
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107