banner129

Viyadükte son aşamaya gelindi

Antalya Mersin arası yolculuğu daha kolay ve konforlu hale getirecek olan bölünmüş yol, tünel ve viyadükleri kapsayan Akdeniz Sahil Yolu projesi etap etap tamamlanıyor

Viyadükte son aşamaya gelindi
Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında Gazipaşa ile Anamur arasında yaklaşık 15 dakikalık bir kısalmaya neden olacak olan Melleç Viyadüğü’nde son aşamaya gelindi. Antalya Mersin yolunu 4,5 saate indirecek Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında yapımı süren Melleç Viyadüğü’nde 3 vardiya halinde yoğun çalışma devam ediyor. Çalışma kapsamında viyadükün ayakları tamamlandı ve üst yapıya geçildi. Tabliyelerin yerleştirilmesinin ardından beton dökülecek ve viyadük son şeklini alacak. Anamur Demirören mahallesindeki viyadük ve devamındaki bölümün tamamlanmasıyla D-400 karayolu Anamur-Gazipaşa arasındaki mesafe 4,5 kilometre kısalacak. Demirören-Anıtlı Mahallesi arasındaki bölüm ve Anıtlı ile Gazipaşa’nın Güney Mahallesi arasındaki bölümün de tamamlanmasıyla Anamur’dan Gazipaşa'ya ulaşımın 35 dakikaya düşmesi hedefleniyor.
MELLEÇ VİYADÜĞÜ
Yüksekliği 54 metreye ulaşan viyadük, 2 adet kenar ayak ve 10 adet orta ayaktan oluşuyor. Viyadük tamamlandığında yapımı tamamlanan 3’üncü tünel de hizmete açılacak. Viyadük 3 gidiş, 3 geliş olmak üzere, 6 şeritli yol olarak projelendirildi. Toplam köprü uzunluğu 410 metre ve genişliği 23 metre. Köprü yüksekliği 54 metreye ulaşıyor.
Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2017, 15:23
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107