banner84

'Yatırımlar yarım kalmayacak'

Artı Haber'in konuğu olan CHP İlçe Başkanı Karadağ, seçim sürecine ilişkin açıklamalarda bulunurken, tüm Alanya'nın merak ettiği yatırımlarla ilgili de konuştu. Karadağ, "Yapımı başlanan hiçbir yatırım, yarım kalmayacak" diyerek mevcutta devam etmesi gereken yatırımların bitirileceğini söyledi.

'Yatırımlar yarım kalmayacak'

-Haber Merkezi
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, Artı Haber'in konuğu oldu. Alanya Posta Tv'de yayınlanan programda Gazeteci Özgür Yılmaz'ın sorularını yanıtlayan Karadağ, seçim sürecine ilişkin, partisine yönelik çalışmalardan, Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarına kadar birçok konu hakkında canlı yayında bilgi verdi.
'SÜREKLİ GÖÇ ALIP, GÖÇ VERİYORUZ'
Karadağ, öncelikle CHP'nin üye sayısından bahsetti. Karadağ, "Şu an bizim üye sayımız 3 bin 200 dolayında. Üye kayıtlarında aradığımız özelliklerden bir tanesi tabii ki Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönül vermiş olmak, ilkelerimizi, görüşlerimizi, dünyaya bakışımızı kavramış olması. Bundan önce de gene 3 bin küsür dolayında bir üyemiz söz konusuydu. Ama takdir edersiniz ki Alanya'nın sürekli göç alıp göç veren bir kent. Üye sayısındaki azlığın en büyük etkenlerinden biri" dedi.
'İŞ İÇİN ÜYELİK ŞARTI İSTİYORLAR'
Bazı partilerin işe girmek isteyenler vatandaşlara 'partiye üye olun' şartıyla iş imkanı sunduklarını ifade eden Karadağ, "Aynı zamanda bu zamana kadar özellikle resmi kurumlardan ve büyükşehir çalışanlarında işe girmenin gerekçesi partiye üye olmak idi. Dolayısıyla da işe giren arkadaşlarımızın iktidar partisine ve onun yanındaki partiye üye olması koşulu getiriliyordu. Yoksa işe girişleri yapılmıyordu. Biz büyükşehiri aldıktan sonra, bize de işsizlik sorunu ile ilgili birçok müraacat oldu.  Hatta göreve geldiğimizden beri ve büyükşehir göreve başladıktan sonra bine yakın iş başvurusu söz konusu. Bunlardan yüzde 50'si üniversite mezunu üstelik.  Biz iktidara geldikten sonra özellikle bu iş başvurularında bir kısmına cevap verebildik. Ama bizim için hiçbir zaman işe almanın kıstası kesinlikle partiye kayıt olmak, parti'ye üye olmak olmadı. Bizim için önemli olan Liyakat meselesiydi" diye konuştu.
'ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE VERİLECEK'
Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin Alanya Belediyesi'ne vereceği caddelerle ilgili konuşan Karadağ, önümüzdeki günlerde gerçekleşecek büyükşehir meclisinin maddelerinde caddelerin yer almadığını söyledi. Ancak caddelerin Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in söz verdiği gibi Alanya Belediyesi'ne en kısa sürede verileceğini ifade etti. "Büyükşehir belediye başkanımız Muhittin Böcek bu konuda Daha önce sözlerini vermişlerdi vereceğiz demişti caddelerle ilgili. Biz aslında caddelerin verilmesini istememiştik. Hizmet örneğini göstermek için. Neler yaptığımız gözüksün diye. Ama böyle karar verildi" dedi. 
'CHP ALANYA'DA 1'İNCİ ÇIKACAK'
CHP'nin hedeflerine yönelik de açıklama yapan Karadağ, "Hedefimiz Türkiye'de, Antalya'da ve Alanyamız'da 1. Parti olarak Cumhuriyet Halk Partisi'nin hak ettiği yere getirmek. Siyasal duruşu göstererek, bu duruşu sergileyeceğiz. Dolayısı ile kazanan kesinlikle CHP olacak. Hep beraber elimizi taşın altına koyup Alanya'da siyasi iktidarı gerçekleştireceğiz" dedi.
'YATIRIMLAR YARIM KALMAYACAK'
Büyükşehirin yatırımları hakkında konuşan Karadağ, hiçbir başlamış yatırımın yarım kalmayacağını ifade etti Karadağ, "Alanya için başlanılan ve düşünülen yatırımlarının hepsi  büyük miktardaki yatırımlar. Payallar Mahallesi'nde deki hal, Alanyaspor Tesisleri özellikle çöp arıtma çöp toplama Tesisleri. Bu konularda görüştüğümüz büyükşehir belediye başkanımız başlanmış hiçbir yatırım durmayacak, devam edecek dedi. Ama tabii bu bir süreç alacak. Bu yatırımların birçoğu seçim yatırımı olarak alelacele yapılmış ve bunun finansı ayrılmamış. Hatta finansı ayrılmadığı gibi belediyede büyük bir borç yüklenmiş. Ama gene şunu söylemeliyiz büyükşehir belediye başkanımız Muhittin Böcek, ben hiçbir zaman borçlar altına sığınarak yatırımları durdurmayacağım devam edeceğim der. Ama kendisinin bir sözünü de burada söylemek isterim almadan vermek Allah'a mahsustur. Bu yatırımlar kesinlikle durmayacak ve yarım kalmayacak. Çöp toplama meselesine gelince Türkler'in oradaki yerde alan tahsisi gerçekleşti. Birtakım fizibilite ve proje çalışmaları devam ediyor" şeklinde konuştu. 
'KADROYU GENÇLEŞTİRECEĞİM'
Kongre sürecinin iyi bir şekilde ilerlediğini ve yönetim listesinde büyük değişiklikler yapmayacağını söyleyen Karadağ, "Alanya'da biz partimizin sürekli ivmesini yükselterek çalışmamızı devam ediyoruz. Genelde şunu söyledim. Bu çekirdek kadro ile birlikte tüm arkadaşlarınla beraber bu işe devam edeceğiz. Ama takdir edersiniz birçok arkadaşımızın hem iş durumundan, hem de sağlık durumundan hem de kendilerinin birtakım farklı durumlarından dolayı birlikte devam edemeyeceğimiz. Mevcut arkadaşlarımızla beraber ben başarılı olduğumuz kanısındayım. Bu kadroyu da gençleştirerek, özellikle kadın ve gençlerimizi de bu kadroya dahil ederek yoluma devam etmek istiyorum" dedi.
'DEMOKRATİK OLANI ÇARŞAF LİSTE'
Seçimlerin çarşaf liste mi? yoksa blok liste mi olacağının sorusunu yanıtlayan Karadağ, "Demokratik olanı çarşaf liste. Ama bu seçimde çarşaf mı olacak blok mu olacak kongre esnasında verilen önergeler ile beraber bir oylama yapılır. Bir arkadaşımız blok olsun isteyebilir, bir arkadaşımız çarşaf isteyebilir, bunlar bir oylama yapılıp oylama neticesinde çıkan sonuca göre o uygulama uygulanır. Her ikisinin birçok artısı var" dedi.
'MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMAM'
Milletvekili adayı olmayı düşünüyor musunuz? sorusuna da cevap veren Karadağ, "Milletvekili adayı olmak için kesinlikle istifa etmem. Partimizi  bir adım daha yukarıya çıkartmak için şu anda başkan adayıyım. Hiçbir yerel adaylığım söz konusu olmayacak. Ve şu anki düşüncem de sadece 2 yıl içerisinde partimizi gerçekten Alanya'da 1. Parti olması ve bunun mücadele vereceğim. Böyle bir misyon edindim" diye konuştu. 
'DEĞİŞİKLİĞE İHTİYAÇ VAR'
Parti binasınında değişiklikler yapılması gerektiğini ve CHP ailesinin büyümesiyle bu ihtiyacın daha fazla artacağını söyleyen Karadağ, "İşleyiş konusunda mekanlarda birtakım değişiklik yapma ihtiyacı var. Gökhan Sipahioğlu tarafından bir proje hazırlandı. Ama tabii baktığınızda maliyeti oldukça yüksek. Ekonomik imkan meselesi. Bir hesap çıkarttık, altından çıkamayacağımız. Ama amacımız mekanımızda büyüterek halkımıza daha iyi hizmet veren ve her türlü olanakları da sağlayan işlevsel bir parti binasına kavuşmak olacak" dedi. 
'ELİMİZDEN NE GELİRSE YAPACAĞIZ'
Kırsalın hizmet konusunda ötelendiğini belirten Karadağ, "Alanya çok hızlı bir şekilde büyüyor. Hem tarım hem de turizm sektöründe Türkiye'nin gözbebeklerinden bir tanesi. Aynı zamanda Alanya'nın bir de yayla kültürü var. Bu zamana kadar gerçekten kırsalın 21 yüzyıla yakışmayan bir takım yaşam şartları ve yaşam standartları var. Biz planlı bir kent, kimliği olan bir kent yaratacağız. Altyapı konusunda birkaç problem yaşanıyor. Kırsal kesim bu zamana kadar çok ihmal edilmiş. Kuyular kazılmamış, depolar yapılmamış. Bunların hepsi şu anda tespit altında ve planlama dahilinde. Mutlaka tüm halkımıza eşit bir şekilde hizmetin götürülmesi konusunda bizlerde köprü olacağız. Elimizden ne gelirse yapacağız" dedi.

banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107