-İHAü
Olay, dün öğle saatlerinde Kepez ilçesi Altınova Mahallesi’ndeki bir alışveriş merkezinin arkasındaki boşluk alanda meydana geldi. Bir beton firmasına ait kamyon içi beton ve çimento yüklü atık suyu taşlık alana dökümünü yaptı. Bu sırada taşlar arasında bulunan 5 yavru köpek, atıklar arasında kaldı. Üzerleri beton ile kaplanan yavru köpeklerin yardımına bölgedeki vatandaşlar koştu. Yavruları ilk olarak beton dökülen alandan çıkaran vatandaşlar, daha sonra durumu Kepez Belediyesine bildirdi. Hayvanseverler tarafından bir kliniğe götürülen yavruların hemen temizlik ve bakımları yapıldı. Yapılan tüm tedaviye rağmen yavrulardan 3’ünün öldüğü öğrenildi.
"Sürücüye ceza"
Öte yandan, belediye tarafından yapılan incelemede beton atığı döken firmanın sürücüsüne cezai işlem uygulandığı ve konunun tekrarlanmaması konusunda uyarıldığı bildirildi. Zarar verilen yavrularının temizliği ve bakımlarının yapıldığı öğrenildi.
Ayrıca yavruların üzerine beton atığının döküldüğü ve yavruların ıslandığı anlar vatandaşlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Anne köpeğin atık altında kalan yavrularına yaklaşamadığı anlar yürekleri sızlattı.
"Hepsi ölecek"
Görüntüyü çeken vatandaş, tepkisini şu sözlerle dile getirdi:
"Burada köpek yuvası var. Şu rezalete bakın. Şantiyenin aracı getirdiği tüm pisliği buraya döktü. Az önce çimento kamyonunun getirip döktüğü çimento suyun rezaleti. Köpek yavrularına bakar mısınız? Hayvanların hepsi ölecek. Anneleri çaresiz çırpınıp duruyor. Yıkıyoruz, umarım kurtulacaklar."
Yavru köpekler beton suyu yüzünden öldü
Antalya’nın Kepez ilçesinde üzerlerine kamyondan beton atığı dökülen 5 yavru köpeğin görüntüleri infial oluşturdu. Yapılan tüm müdahaleye rağmen yavrulardan 3’ü ölürken, firma sürücüsüne cezai ise işlem uygulandı
Muhabir: Bedia UYAR
Trend Haberler
![Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-21-at-104423.jpeg)
Alanya sahillerinde vatandaşları bezdirdiler: Alkol içerek...
![Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/thumbs-b-c-948210132b524fc7f821d4a980eb3c07-2.webp)
Alanya'da Başkan Böcek'e saygısızlık: Ne yaparsa yapsın memnun edemedi
![Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/oto-yikama.jpg)
Esnafın işleri bıçak gibi kesildi: Antalya'da o sektör iflasa sürükleniyor
![Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/konut.jpg)
Alanya'nın yeni kabusu: Kiracıların başına dert olacak!
![Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-image-2024-07-22-at-161709.jpeg)
Beklenen projede sona gelindi: Alanya kavuşmak için gün sayıyor
![Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor](https://alanyapostasicomtr.teimg.com/crop/250x150/alanyapostasi-com-tr/uploads/2024/07/whatsapp-gorsel-2024-07-21-saat-155124-01f9e324.jpg)
Alanya'da bu görüntü pes dedirtti: Faciaya davetiye çıkarıyor