banner129

Yaz boyunca 4 bin arızaya müdahale

ASAT Alanya ekipleri turizm nedeniyle yaz aylarında nüfusu 2 katına çıkan ilçede vatandaşın kesintisiz ve sağlıklı bir şekilde içme suyu ve kanalizasyon hizmeti alabilmesi için 7 gün 24 esasına dayalı olarak çalışıyor. Ekipler bu kapsamda ilçe genelinde yaz döneminde 3 bin 700 içme suyu ve kanalizasyon arızasına müdahale etti.

Yaz boyunca 4 bin arızaya müdahale

ASAT Alanya ekipleri, ilçedeki içme suyu ve kanalizasyon alt yapısını bir taraftan güçlendirirken, diğer taraftan bu alanda yaşanan sorunları en aza indirmek için gece gündüz çalışıyor. Alanya’nın 102 mahallesinde içme suyu hattında meydana gelen arızalar Batı, Merkez ve Doğu’dan mahallelerinden sorumlu üç ayrı ekip tarafından 7/24 çalışılarak gideriliyor.
AĞUSTOS AYINDA 2 BİN 600 ARIZA GİDERİLDİ
ASAT Alanya ekipleri turizm faaliyetlerinin yoğun olarak yaşandığı Ağustos ayı içinde 2 bin 600 arızayı giderdi. Ekiplerin yaz döneminde müdahale ettiği toplam arıza sayısı 3 bin 700 oldu. ASAT Alanya ekipleri kanalizasyon alt yapısının olduğu mahallelerde arızaların giderilmesinin yanı sıra hat tıkanıklığı, parsel bacası yapımı ve baca kontrolü çalışmaları yaparken, kanalizasyonu olmayan yerlere de vidanjör hizmeti verildi. Kanalizasyon ekipleri Ağustos ayı içinde arızalarla birlikte 1 bin 100 işi tamamladı.
ARIZA BİLDİRİMİ İÇİN 185’İ ARAYIN
Mahallelerinde içme suyu ya da kanalizasyon hatlarında meydana gelen arızalar için vatandaşların 185 nolu telefonu aramaları yeterli. Ekipler gelen ihbarları kayıt altına alıp en kısa sürede bölgeye ASAT ekiplerini yönlendiriyor ve sorunun en kısa sürede giderilmedi için çalışıyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Eylül 2019, 16:39
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107