banner84

Yeni hat geliyor

Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi aylık olağan toplantısını Yerel Gündem 21 Evi’nde üyelerin katılıyla gerçekleştirdi.

Yeni hat geliyor

Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan ve Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi Başkanı Osman Kaan Kavruk’un katıldığı toplantıya Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçe Hizmet Birimi Şube Müdürü İlyas Şirin misafir oldu.  Toplantıda engelli bireylerin ulaşımda yaşadıkları sorunlar ve talepleri dile getirildi. Sorunların çözümü için neler yapılabileceği görüşüldü. 
'İLETİŞİME GEÇEBİLİRLER'
Antalya Büyükşehir İlçe Hizmet Birimi Şube Müdürü İlyas Şirin, üyelere çalışmalar hakkında bilgi verdi. Şirin, 0530 131 3907 – Whatsapp ihbar hattı ve 0242 606 0707 ulaşım izleme merkezi bilgilerini paylaşarak herhangi bir sorunda iletişime geçilebileceğini belirtti.
'UYGUN HALE GETİRİLDİ'
Büyükşehir belediyesinin 2014 yılından itibaren bütünşehir yasasıyla Alanya’da kuruluş ve yapılanmaya geçtiğini belirten Şirin, ulaşım ağı yapılanması hakkında bilgi verdi. Ulaşımda özel hat ve kooperatif yapılanması olduğundan dolayı zorlanmaların yaşandığını ve Mahmutlar-Kargıcak- Alanya kooperatiflerinin birleştirilerek, otobüs sayısı arttırılarak yoğunluğun çözüldüğünü, aynı zamanda otobüslerin yenilenerek engelli bireylere uygun hale getirildiğini söyledi. 
YENİ HAT ÇALIŞMASI YAPILIYOR
Ulaşımda çalışmalarının devam ettiğini belirten Şirin, Anadolu Hastanesi- Prestij Caddesi- Çevreyolu güzergahına yeni bir hat çalışmasının yapıldığını belirtti. Böylelikle Alanya’da mevcut otobüs güzergahına paralel bir ulaşım güzergahı kazandırılacak. Ayrıca ulaşımda dijitalleşmeye geçildiğinin bilgisini veren Şirin, telefonlara indirilen uygulama ile doğu bölgesinde otobüslerin nerde olduğunu vatandaşlar izleyebilecek. Bu uygulama başta öğrenciler olmak üzere vatandaşlara büyük kolaylık sağlayacak dedi. 
EKSİKLİKLER GİDERİLECEK
Batı bölgesi için de çalışmaların sürdüğünü belirten Şirin, batı bölgesindeki yolun belediye otobüsleri için uygun olmadığını, şu an can ve mal güvenliği açısından halk tipi otobüs kullanımına uygun olmadığı için yolcu tipi otobüs kullanıldığının bilgisini verdi. Ayrıca sezon öncesi hem otobüs sayısı hem eksikliklerin giderilmesi için çalışmaların sürdüğünü ve engelsiz ulaşım için gerekli tedbirlerin alınacağını belirtti. -Haber Merkezi
 

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107