banner84

Yeni hız limitleri belirlendi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME), caddelerdeki hız sınırını yeniden belirledi. Yeni güncellenen hız limitleri 70 ve 82 kilometre oldu.

Yeni hız limitleri belirlendi

Engin ANAK
Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Genel Kurulu Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) noktalarının bulunduğu güzergahlarda uygulanacak hız limitlerinin belirlenmesi üzerine kurulan ‘Hız Belirleme Komisyon’ raporunu görüştü. 
UKOME, EDS noktalarının bulunduğu güzergahlarda, D-400 Karayolu üzerinde bulunan Gazipaşa, Alanya, Manavgat, Serik, Kemer, Kumluca, Finike ve Demre’de uygulanmakta olan hız sınırlarında limitleri 50 kilometreden 70 ve 82 kilometreye çıkarıldı. 
Bazı çevre yollarında otomobiller için hız sınırının 110 kilometre olmasını kararlaştırdı. Buna göre Gazipaşa D-400 üzeri çobanlar köyü mevki 70 km, D-400 üzeri Kahyalar ile İmamlı Köyü Mevki otomobiller için 110 km,  Alanya D-400 Üzeri Elikesik Köyü İle Konaklı Mevki otomobiller için 110 km olarak belirlendi. Yeni hız limitleri Antalya Büyükşehir Belediyesi resmi sitesinden de yayınlandı. 

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2019, 17:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107