banner129

Yılın gazetecileri ödüllerini aldı

Antalya Gazeteciler Cemiyeti, Yılın Gazetecileri Ödül Töreni'ni gerçekleştirdi. Törene Alanya GC Başkanı Coşkun da katıldı. Coşkun gecede  jüri üyesi olarak teşekkür belgesi alırken, Antalya GC Başkanı’na üzerinde Antalya ve Alanya GC’lerin bulunduğu nazar boncuklu su kabağı hediye edildi

Yılın gazetecileri ödüllerini aldı

-Haber Merkezi

Antalya Gazeteciler Cemiyeti Yılın Gazetecileri Ödül Törenini gerçekleştirdi. Su Otel’de yapılan törene Antalya Valisi Münir Karaoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, MHP ve İYİ Parti Antalya Milletvekilleri, Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Yönetimini oluşturan Burdur, Alanya, Isparta, Hatay, Osmaniye, Gaziantep, Kemer Gazeteciler Cemiyeti Başkanları ile çok sayıda davetli katıldı. Alanya GC Başkanı Gaye Coşkun'un jüri üyesi olarak teşekkür belgesi aldığı gecede, Antalya GC Başkanı Mevlüt Yeni’ye Alanya ve Antalya Cemiyetlerinin kardeşliği anısına su kabağından abajur hediye edildi. Sat 19.30'da başlayan törenin açılış konuşmasını yapan Antalya GC Başkanı ve Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Mevlüt Yeni cemiyetin çalışmaları hakkında bilgiler verdi ve törenin temasına dikkat çeken bir konuşma yaptı. Yeni, AGC Yönetimi olarak #yerelbasınherkeselazım etiketi ile hazırladıkları video filminin izlettirilmesinden sonra herkesi yerel basına sahip çıkmaya çağırdı. Anadolu basının, yerel medyanın çok ciddi sıkıntıları olduğunu söyleyen Yeni, "Çalışanların çok ciddi sıkıntıları var. Çalışanların haklarıyla ilgili sıkıntıları var. Gazetelerimiz can çekişiyor. Tiraj problemi var, gelir problemi var. Çalışan da sıkını yaşıyor. Bizde cemiyet olarak bir yere kadar yayınlarımıza ve yayın kuruluşlarımıza destek olabiliyoruz. Yayın kuruluşlarımızı güçlendirecek olan siz kıymetli misafirlerimizsiniz" dedi. 
'BASIN MENSUPLARI İLE MESAİ ARKADAŞIYIZ'
Törende konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise 25 yıllık siyasi hayatında, basın mensuplarıyla mesai arkadaşı olduğunu söyledi. Böcek, "Hep birlikte Antalya için çalışmalar yapıyoruz. Bunu da gazeteci dostlarımızın sayesinde yapıyoruz. Ben bugün Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı olduysam, bunu Antalyalılara ve gazeteci dostlarımın destekleriyle oldum" dedi.
'GAZETECİLİK ZOR BİR MESLEK'
Antalya Valisi Münir Karaloğlu ise, "Sesimizi duyan herkesle birlikte yerel medyamıza destek olalım" diyerek söze başladı ve gazeteciliğin zor bir meslek olduğunu ifade etti. Karaloğlu, "Gecesi gündüzü yok, bayramı tatili yok. Bayramda da bayram gazetesi çıkarılarak halka hizmet ediliyor. Büyük bir fedakarlık, büyük bir emek var. Bizde senede bir gün bu dostlarımızın bu başarısını ayakta alkışlayalım, onları kutlayalım diyerek toplanıyoruz" dedi. Antalya'nın 2019'da çok başarılı bir yılı geride bıraktığını hatırlatan Vali Münir Karaloğlu, "Turizmden tarıma, teknolojiden eğitime, sağlığa kadar her konuda başarılı bir yılı geride bırakıyoruz. Elbette ki bu başarının altında bu kentte yaşayanların çok ciddi emeği ve gayreti var. Gazeteci dostlarımızın da bu başarıda çok büyük emeğinin ve katkısının olduğunu lütfen unutmayın" diye konuştu. 
COŞKUN'A TEŞEKKÜR BELGESİ
Törene Alanya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Gaye Coşkun, Genel Sekreter Necati Şatana, Muhasip Barış Başar ve Yönetim Kurulu Üyeleri Emel Yüzbaşıoğlu, Ali Doğan ve Zeliha Basar Oner katıldı. Yarışmanın Nisan ayında yapılan değerlendirmesine Jüri Üyesi olarak katılan Gaye Coşkun’a teşekkür belgesi takdim edildi. Belgesini almasının ardından Coşkun, Antalya GC Başkanı’na üzerinde Antalya ve Alanya GC’lerin bulunduğu nazar boncuklu su kabağı hediye etti.  
ÖDÜL ALAN ESERLER
Konuşmaların ardından ödül törenine geçildi. Araştırma İncele kategorisinde Hilal Gazetesi'nden Okan Dilek, En iyi röportaj XL Magazin Dergisi'nden Pelin Köksalan, Güncel Yazı da, Körfez Gazetesi'nden Engin Korkmaz, Ekonomi ve Turizm dallarında Hürriyet Akdeniz Gazetesi'nden Ceren Deniz ödüle layık görüldü. Televizyon ödülleri kategorisinde Kanal V televizyonundan Şenol Civcir, Program dalında yine Kanal V televizyonundan Ali Orhan, En İyi Görüntü kategorisinde Anadolu Ajansı'ndan Bekir Bektaş ödül alırken, TRT Antalya Radyosu'ndan Yeşim Ertan, Yılın Radyocusu, Körfez Gazetesi'nden Abdullah Yüksel Sayfa Tasarımı ödülüne layık görüldü. Girişimci Ödülü Haber dalında Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden Celal Ünal'ın, Jüri Özel Ödülü Kanal V Televizyonundan Mehmet Akif Arıcı ve Serdar Korkmaz'ın, Nur Dağtekin Özel Ödülü: CNN Türk Televizyonundan Güven İslamoğlu, AGC Kurum Özel Ödülü Antalya Ticaret ve Sanayi Borsası'na (ATSO), AGC Kişi Ödülü de Prof.Dr. Nevzat Çevik'e verildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2019, 22:26
banner140
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107